Ljubisavljević evrogolom doneo trijumf Pobedi

Važan trijumf ostvarili su fudbaleri Pobede na svom stadionu u Beloševcu. Oni su u meču poslednjeg, 15. kola jesenjeg dela takmičenja Srpske lige Zapad savladali veoma dobru ekipu Šumadiju iz Aranđelovca sa 1:0 (1:0) i tako pobegli iz zone ispadanja. Bila je to tek četvrta pobeda Beloševčana u ovoj polusezoni što je mršav bilans za ekipu, koja je dobro startovala i u prva dva kola „uknjižila“ šest bodova.

Gol odluke Beloševčani su postigli u 40. minutu, nakon nekoliko propuštenih šansi domaćina. Bio je to zaista spektakularan pogodak Aleksandra Ljubisavljevića, koji je kako se ispostavilo doneo sva tri boda domaćem timu. Nastavak utakmice je protekao u čuvanju rezultata od strane domaćina. Treba pomenuti i isključenje trenera Pobede Željka Miloševića zbog preteranog prigovora sudijskoj trojki. Pobeda je tako prvi deo prvenstva završila na 12. poziciji, sa 15 osvojenih bodova, i skorom od četiri pobede, tri remija i osam poraza, uz gol razliku 16:23. Prvenstvo se nastavlja u martu, utakmicama 16. kola, kada će Pobeda ugostiti Železničar iz Lajkovca.

Pobeda Beloševac – Šumadija (A) 1:0 (1:0)

BELOŠEVAC - Igralište: FK Pobeda, Gledalaca: 200, Sudija: Bojan Burojević (Čačak), Žuti kartoni: Keljević, Pejčinović (Pobeda), Crveni karton: Željko Milošević, trener Pobede u 84.minutu. Strelac: 1:0 Ljubisavljević u 40.minutu. Igrač utakmice: Aleksandar Ljubisavljević (Pobeda).

POBEDA: Kostić, Bjelanović, Miljuš, Ljujić, Živanović, Pejčinović, Ljubisavljević (Bajović), Keljević, Stojanović ( Kostadinović), Popović (V. Petrović), Vidić.

ŠUMADIJA: Anđelković, Spasić (Savić), Mihailović, Jaćimović, Matić, Anđić, Pavlović, Marjanović, Simić (Krstović), Jovanović (Novaković), Gavrilović.

Polet 0 : 1 Loznica
GFK Jasenica 1911 1 : 1 Sloga (P)
Karađorđe 2 : 1 Šumadija 1903
Zvižd 1 : 0 Bane
Rudar 5 : 0 Jošanica
Budućnost Krušik 2014 1 : 2 Železničar