Kiša golova pored pruge

Gosti iz Bumbarevog Brda dobro su počeli, ali loše završili jučerašnju utakmicu 17. kola Srpske lige “Zapad” u Beloševcu. Iako su došli u nekompletnom sastavu, zbog povreda i bolesti Bižića, Radojkovića i Parezanovića, prvi su došli do rezultatske prednosti. Međutim, beloševački srpskoligaš uspeo je sa četiri uzastopna pogotka da zasluženo savlada komšiju i oteža mu posao oko opstanka u ligi.

Beloševčani su od početka utakmice krenuli sa ofanzivnom igrom i u prvih 15 minuta tri puta su ozbiljno pripretili golmanu gostiju Stefanu Đorđeviću. Aleksandar Varjačić, povratnik iz surduličkog prvoligaša Radnika, bio je neuhvatljiv za odbranu Partizana. On je pokušao u 5. i 11. minutu da iskoristi dobre centaršuteve Dušana Žilovića i Miloša Đorđevića, ali su njegovi šutevi glavom završili preko prečke. U 15. minutu, Petar Đorđević je centriranu loptu sa desne strane u padu iz prve poslao pored same desne stative.

Srpskoligaš iz Bumbarevog Brda preko Akesandra Gunjića i Milenka Pjevića pripretio je mladom golmanu Aleksandru Radosavljeviću, ali su njegovi napadači bili neprecizni. Vođstvo domaćina u 36. minutu sprečio je Jovan Zucović izbacivši loptu skoro sa gol-crte koju je posle asistencije Nemanje Bajovića pokušao da u mrežu ubaci Petar Đorđević.

Aleksandar Varjačić, dvostruki strelac za Pobedu Beloševac (Foto: M. Jovičić)

Ove neiskorišćene šanse domaćina u finišu prvog poluvremena kaznio je novajlija u Partizanu Nikola Šćepović, koji je došao iz kraljevačkog Magnohroma. On je odlično reagovao na ubačenu loptu Pjevića u 42. minutu i sa ivice peterca sa leve strane savladao Radosavljevića. Međutim, radost gostiju, samo minut kasnije, prekinuo je Varjačić posle kornera Miloša Matanovića sa desne strane i izjednačio na 1:1.

U nastavku utakmice, posle odmora, izabranici trenera Željka Miloševića odigrali su mnogo brže i efikasnije i sa još tri pogotka otklonili neizvesnost o pobedniku. Odbrana Partizana olako je primala golove iz prekida. U 53. minutu Varjačić je drugim pogotkom preokrenuo rezultat u korist. Posle kornera Beloševčana Vladimir Ljujić je glavom šutirao, a u velikoj gužvi u petercu gostiju najbolje se snašao Varjačić i sa dva metra loptu ubacio u mrežu. Na 3:1 povisio u 59. minutu Ljujić, opet posle prekida. Korner je izveo Miloš Matanović, a štoper Beloševčana se “poklonio” i glavom loptu zakucao u mrežu gostiju. Četvrti pogodak postigao je Vladimir Stojanović, koji je dobro reagovao na ubačenu loptu, utrčao pored odbrane gostiju i matirao golmana Đorđevića.

Miloš Vladisavljević ublažio poraz Partizana u finišu duela u Beloševcu (Foto: M. Jovičić)U finišu utakmice, kada su igrači Pobede Beloševac odigrali opuštenije, posle ubedljivog vođstva, Partizan je smanjio rezultat na 4:2 izvanrednim pogotkom rezerviste Miloša Vladisavljevića. On je u 87. minutu udarcem sa oko 20 metara pogodio gornji ugao golmana Radosavljevića i samo ublažio poraz svoje ekipe.

- Ovo je naša prva prolećna pobeda i mislim da je utakmica bila lepa i za gledaoce koji su videli šest golova. Nismo dobro krenuli i gol koji smo primili kao da nas je pokrenuo na efikasniju igru. Izjednačujući gol Vajračića kao da je dao dodatnu snagu, motiv i krila svim igračima. iskoristili smo prekide i iz tri kornera dali tri gola, a potom je Stojanović četvrtim pogotkom omogućio da mirno privedemo utakmicu kraju. Očekuje nas teška utakmica u Raški protiv Baneta, na kojoj neće igrati Varjačić i Ljujić, jer su zbog kartona mogli da biraju i igrali protiv Partizana. Međutim, vraća nam se Lazar Petrović, koji je pauzirao zbog kartona, i videćemo da li će se oporaviti Savić. Nadam se da će biti bolje i sa povređenim igračima Radničkog Šimunovićem i Bojanom Miljušem, kao i sa Vidićem, pa ćemo na narednim utakmicama imati veći izbor igrača – ocenio je Željko Milošević, trener beloševačkog srpskoligaša posle jučerašnje pobede.

Inače, u prolećnom delu prošle godine, Partizan je slavio u Beloševcu sa 4:1, ali mu se Pobeda jesenas revanširala u Bumbarevom Brdu, pobedom sa 2:0.

U ostalim susretima 17. kola Srpske lige “Zapad” postignuti su sledeći rezultati: Železničar – Rudar 1:1, Mladi radnik – Bane 0:0, Jasenica 1911 – Šapine 0:2, Polet (LJ) – Sloboda (Č) 2:1, Mačva – Loznica 0:0, Krušik – Šumadija (A)1:1 i Seljak – Jošanica 1:1. U vođstvu je Mačva sa 36, drugi je Polet sa 34 boda, koliko ima i treći Železničar. Pobeda Beloševac je na sedmom mestu sa 25, a Partizan iz Bumbarevog Brda ostao je na pretposlednjoj poziciji sa 14 bodova.

U narednom kolu sastaju se: Bane – Pobeda Beloševac, Partizan (BB) – Železničar, Šapine – Mladi radnik, Sloboda (Č) – Jasenica 1911, Loznica – Polet (Lj), Šumadija (A) – Mačva, Jošanica – Krušik i Rudar – Seljak.

POBEDA BELOŠEVAC – PARTIZAN (BUMBAREVO BRDO) 4:2 (1:1)

BELOŠEVAC – Igralište: Pored pruge. Gledalaca: 250. Sudija: Vladan Đermanović (Šabac). Pomoćnici: Sava Stefanović (Šabac), Darko Popović (Radalj). Strelci: Varjačić u 43. i 53, Ljujić u 59. i Stojanović u 68. minutu za Pobedu Beloševac a Šćepović u 42. minutu i Vladisavljević u 87. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Pejčinović, P. Đorđević (Pobeda Beloševac), Veljović, Gunjić, Otašević (Partizan).

POBEDA BELOŠEVAC: Radosavljević, Bajović, Žilović, Ljujić, Pejčinović, Matanović, Vukomanović, Varjačić, P. Đorđević (A. Kostadinović), Stojanović (Kostić), M. Đorđević (Nešović).

PARTIZAN: S. Đorđević, J. Zucović, Veljović, Gajović, Ljubisavljević, Ignjatović (Vladisavljević), Čabak, Gunjić, Pjević (U. Đorđević), Otašević, Šćepović.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Varjačić (Pobeda Beloševac).

Železničar 1 : 1 Rudar
Pobeda 4 : 2 Partizan
Mladi radnik 0 : 0 Bane
GFK Jasenica 1911 0 : 2 Šapine
Polet 2 : 1 Sloboda