Kostolčani "iskopali" ceo plen

Za osam dana, fudbaleri srpskoligaša iz Bumbarevog Brda odigrali su dva teška susreta pred svojim navijačima i pokazali dva različita lica. U igri u kojoj su nadvisili sebe savladali su (2:0) Železničara iz Lajkovca, koji je konkurent za prvo mesto, ali su proteklog vikenda poklekli pred kostolačkim “rudarima”. Gružanski “crno beli” nisu ponovili dobru igru. Uspeli su samo u poslednjem minutu da ublaže poraz i sebe dovedu u veoma težak položaj u borbi za opstanak.

Gosti su od početka nametnuli tempo, koji izabranici trenera Miroslva Stakića nisu mogli da prate. Rudar je odigrao sigurnije u odbrni i bolje u napadu. Postigao je dva pogotka, po jedan u oba poluvremena, što mu je bilo dovoljno za pobedu. Partizan je u drugom poluvremnu krenuo na sve ili ništa, ali je uspeo da postigne samo počasni pogodak.

Fudbaleri Rudara igrali bolje i zasluženo odneli bodove iz Bumbarevog Brda (Foto: M. Jovičić)

Od početka, Rudar, koji je uvek bio nezgodan protivnik za domaćina, krenuo je napadački i već u 11. minutu propustio šansu da dođe u vođstvo. Čabak je pogrešio na sredini terena, a do lopte je došao kapiten gostiju Pavlov i izašao pred golmana Partizana Đorđevića, ali je njegov udarac čuvar mreže domaćina paradom uspeo da zaustavi.

Deset minuta kasnije, Kostolčani su došli do rezultatske prednosti. Na ubačenu loptu sa leve strane Milosavljević je dobro reagovao. Loptu je kroz “šumu” igrača poslao je u mrežu i tako svoju ekipu doveo u vođstvo od 1:0. Prvi ozbiljniji udarac na gol protivnika popularni “bumbari” uputili su posle pola časa igre, kada je Pjević sa 16 metara oštro šutirao za malo pored stative.

U 33. minutu, posle lepe akcije Partizana šutirao je i Čabak, ali je golman rudara Stanojević uspeo loptu da izbaci u korner.

Posle odmora domaći tim pokušao je da pojača napad i dođe do izjednačenja. Bižić je posle odigravanja sa Otaševićem šutirao snažno, ali je za malo bio neprecizan.

U 73. minutu, usledila je nova kazna gostiju, koji su uvećali prednost na 2:0. Po desnoj strani probio se jedan od najzapaženijih u redovima Rudara – Mlosavljević, i uputio centaršut na drugu stativu, gde se našao rezervista Stojanović i neometen glavom loptu smestio u mrežu. Međutim, domaći tim se nije predavao i finišu utakmice češće napadao, ali su gosti čvrsto čuvali stečenu prednos. Ipak, u poslednjem minutu zatresla se mreža Rudara. Šćepović je sa leve strane poslao loptu u kazneni prostor gostiju, a Gajović je sa pet-šest metara glavom matirao golmana Stanojevića i postvio konačan rezultat 1:2.

Dragoslav Gajović postigao gol za Partizan, ali kasno za preokret (Foto: M. Jovičić)Posle ovog poraza Partizan je pogošao položaj na tabeli i ostaje mu da se grčevito bori za opstanak do samog kraja prvenstva. Ostao je sa 17 bodova u grupi sedam klubova kojima je ugrožen status srpskoligaša. Na začelju tabele je Sloboda iz Čačka, koja je počela da se “vadi” i zabeležila dve pobede, koliko i Partizan, koji je pored Čačana, sa Šumadijom iz Aranđelovca, Krušikom iz Valjeva i Mladim radnikom iz Požarevca najugroženiji. U ništa boljoj situaciji nisu ni Jasenica 1911 iz Smederevske Palanke i Bane iz Raške, koji imaju tri, odnosno četiri boda više.

Posle 19. kola u dnu tabele nastala je velika gužva, a redosled od pretposlednje Šumadije iz Aranđelovca , koja ima 17 bodova kao i Partizan i Krušik, do desetoplasiranog Bana iz Raške je samo po jedan bod.

I pored poraza i Pobeda Beloševac je zadržala sedmo mesto na tabeli srpskoligaškog “zapada” sa 28 bodova.

U narednom kolu i Beloševčani i Partizan imaće duele sa ekipa koje se bore za opstanak. “Bumbari” putuju u Rašku, a nešto lakši posao imaće srepskoligaš iz Beloševca u susretu sa “fenjerašem” Slobodom”, u Čačku. Šumadija iz Aranđelovca, posle poraza u Ljubiću, dočekuje Jasenicu 1911. Pošto su to dueli direktnih konkurenata za opstanak, posle 20. kola Srpske lige “Zapad” biće jasnija situacija u donjem delu tabele.

PARTIZAN – RUDAR (KOSTOLAC) 1:2 (0:1)

BUMBAREVO BRDO – Stadion: FK Partizan. Gledalaca: 250. Sudija: Dalibor Trifunović. Pomoćnici: Nikola Strahinjić, Milan Pešović (svi iz Kraljeva). Strelci: Gajović u 90. minutu za Partizan, Milosavljević u 21. i Stojanović u 73. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Pjević, Bižić, Parezanović (Partizan), Janković, Milosavljević, Katić (Rudar).

PARTIZAN: S. Đorđević, Jovanović (Šćepović), Parezanović, Vladisavljević, J. Zucović, Radojković, Gunjić (Gajović), Bižić, Otašević, Čabak, Pjević (V. Zucović).

RUDAR: Stanojević, Jovanović, Stanić, Janković, Mitrović, Stanković (Katić), Milosavljević, Pavlov, Dimitrijević (Stojanović), Milojević, Muljajić.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Milosavljević (Rudar).

Partizan 1 : 2 Rudar
Železničar 4 : 0 Bane
Pobeda 3 : 4 Šapine
Mladi radnik 0 : 1 Sloboda
GFK Jasenica 1911 1 : 2 Loznica