Bečejci sramotno izgubili od kuljana

23.04.2022 V. Jankov

Vlaisavljević postiže prvi gol za Kuljane - foto: V. Jankov

Bečejci su, izgleda, počeli da slave pre vremena, pa su bodovi otišli u Kulu. Bez većeg žara u fazi napada, bezidejno na sredini terena i veoma nesigurno u odbrani karakterisalo je igru Bečejaca, pa se i nije moglo očekivati više od poraza. Da sportska nesreća bude veća, nisu mnogo bolji bili ni Kuljani, ali su bili snalažljivoji pred golom domaćina i toim se isplatilo.

Toliko čekani gol Kudrića, Bečejci su, posle 749 minuta,  dočekali u 29. minutu, ali već u 37. prednost je anulirao svojim prvim golom Vlaisavljević. Dva minuta kasnije, Ivanović se našao u idealnoj prilici, ali je, posle njegovog šuta, Milovanov loptu izbio u korner. Što nije pošlo za nogom njemu, jeste u 41. minutu Vujoševiću i gosti su poveli sa 2:1. Ne za dugo, jer je dva minuta kasnije Preradov dobro prošao po levoj strani i  centarirao, a Šormaz iz drugog pokušaja postigao gol i na odmor se otišlo sa 2:2.

U nastavku su, pored Nađa koji je započeo utakmicu, u igru ušla dvojica neiskusnih golobradih mladića, golman Pastor i defanzivac Nonin, što su gosti iskoristili i sa nova dva gola stigli do tri boda. Istina, prvo je u 48. minutu mladi Pastor refleksno intervenisao i, posle šuta glavom Matijaševića, izbacio loptu van terena, a u 62. minutu Vlaisavljević postiže svoj drugi pogodak za 2:3. Tačku na rezultat stavili su „rezervisti“ Kuljana. Tadić je centrirao sa desne strane, a Bogićević smestio loptu iza leđa nemoćnog Pastora.

Na sreću ili nesreću, komšijski derbi kraj Tise pratilo je jedva pedesetak gledalaca i zaboravili su je dok su stigli u centar grada.

OFK Bečej 1918 - Hajduk 1912  2:4  (2:2)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Dragan Arsić (Novi Sad) 8. Strelci: Kudrić u 29. i Šormaz u 43.minutu za OFK Bečej1918, a Vlaisavljević u 37. i 62, Vujošević u 41. i Matijašević u 82. minutu za Hajduk 1912. Igrač utakmice: Aleksandar Vlaisavljević (Hajduk 1912).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6 (od 46. Pastor  6), Milin 6, Zeljković 6, Tatić 6, Preradov 6 (od 46 Nonin 6), Tutnjević 6, Vinović 6, Nađ 6, Krajinović – (od 15. Kuvekalović 6), Šormaz 6,5 (od 67, Vorgučin -), Kudrić 6,5 (od 74. Brkić -).

Hajduk 1912: Drinčić 6, Vujošević 6,5 (od 77. Bogićević -), Jančić 6, Vuković – (od 25. Damjanović 6), Plavšić 6, Radmanović 6, Šakić 6, Ivanović 6 (od 77. Šušnjar -), Božović 6 (od 77. Leškov -), Matijašević 6,5, Vlaisavljević 7 (od 77. Tadić -).