Rad se gostio kraj Save

Sudar dve omladinske škole iz Beograda pripao je onoj sa Banjice. Utakmica je bila prava prvenstvena, borbena i sa puno duela. Obe ekipe su igrale čvrsto, sa pojačanim odbranama, stoga nije viđeno puno prilika.

Petrović je u intervalu između 24. i 27. minuta prokockao dve velike šanse za domaće, oba puta je šutirao sa nekih 7-8 metara pored stative. U 29. minutu i gosti ne koriste idealnu priliku. Najpre je Popesković provozao dva odbrambena igrača domaćih i kao na tacni uposlio Delibašića, a ovaj je uspeo da sa dva metra prebaci gol, iako je to bilo teže uraditi nego ga postići.

Gosti do vođstva stižu u 36. minutu, posle lepe akcije celog napadačkog reda egzekutor sa desetak metara je bio Popesković. Sa golom prednosti Rad je i otišao na odmor.

Drugo poluvreme je otvoreno sa dva brza gola. Najpre je Zečević u 47. minutu izjednačio rezultat, da bi samo 60 sekundi kasnije Delibašić ponovo doveo građevinare do prednosti. Tabaković u 54. minutu ima zaista lepu priliku da izjednači rezultat, odbranom se istakao golman Rada Martinović. Dva minuta kasnije i Šerif Mulić udarcem sa 12 metara propušta priliku za poravnanjem, Brodarac igra sve ofanzivnije.

Gosti iz kontre preko Vujovića u 62. minutu propuštaju da kazne napadačku igru Brodarca, sa nekih 10 metara pogodio je samo spoljni deo mreže. Na drugoj strani rezervista Cakić se u 71. minutu našao sam pred golmanom gostiju, kao i minut kasnije Tabaković, ali u prvom slučaju lopta je poslata preko gola, a u drugom je prečka spasla goste. Vranješ je u prvom minutu nadoknade promašio poslednju šansu za Brodarac, kada sa 7 metara šutira nebu pod oblake.

Rad se do kraja meča uspešno odbranio i sasvim zasluženo na Banjicu odneo sva tri boda. Za vikend se igra 27. kolo u kom je Brodarac gost TSC, a Rad domaćin Radničkom iz Kragujevca.

BRODARAC - RAD 1:2 (0:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 60. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Bogićević Goran. STRELCI: Zečević 47.min (Brodarac), Popesković 36. i Delibašić 48.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Š.Mulić i Vranješ (Brodarac), B.Pecarski i Popesković (Rad).

BRODARAC: Marić, Š.Mulić (Dž.Mulić), Mitrović, Milošević (Todorović), Paić, Lekić, Tabaković, Zečević (Sretenović), Petrović (Vranješ), Miladinović, Stajković (Cakić).

RAD: Martinović, D.Pecarski, Rak, Mitić, Obretković (Velikić), Savić, Alempijević (Vujović), Nenadović (Petrović), Delibašić (Krstić), Popesković, B.Pecarski (Stevanović).