Voša bez finala Kupa ove godine

21.04.2021 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: FK vojvodina

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije, pošto su danas na „Karađorđu“ izgubili od ekipe Partizana rezultatom 0:1 (0:1). Strelac jedinog pogotka bio je Svetozar Marković u 11. minutu.

Partizan je bolje otvorio meč, igrao je agresivno na poslednju liniju Vojvodine i domaćima onemogućio da igraju na protivničkoj polovini. Prvu šansu na utakmici imao je Natho, vezista Partizana šutirao je sa 30 metara, golmanu Vuklišu lopta je prošla kroz ruke i završila u korneru. Partizan je poveo pet minuta kasnije, Natho je fauliran iskosa sa desne strane, iako su se domaći fudbaleri i stručni štab nisu složili sa takvom odlukom, Jojić je izveo prekid, a Sveta Marković glavom pogodio za 0:1.

Vojvodina je zaigrala bolje nakon primljenog gola i prvu šansu imala u 15. minutu kada je Saničanin glavom gađao ugao, ali je lopta prošla pored stative. Partizan je i naredne dve prilike imao posle Jojićevih prekida, u 26. minutu najpre je glavom pokušao Vujačić, a nakon kornera u istom minutu, Lazar Marković je šutirao preko gola. Do odlaska na odmor, Vojvodina je uspela da prebaci težište igre na polovinu Partizana, ali su se gosti dobro i organizovano branili, prave šanse su izostale, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Trener Vojvodine Nenad Lalatović na poluvremenu je napravio prvu izmenu, Vukadinović je zamenio Gemovića i upravo je on u 50. minutu odlično prošao po levom boku, vratio povratnu kroz peterac, ali je Stojković sprečio veću šansu. Partizan je u nastavku prvi put pripretio u 55. minutu kada je Asano proirao Markovića, a ovaj pogodio spoljni deo mreže. Vojvodina je uzvratila u sledećem napadu, Čović je uputio prvi udarac, međutim, nedovoljno precizan sa 16 metara, a potom je sa distance pokušao i Stojković.

Na isteku časa igre Čović je imao najbolju šansu na utakmici, bio je najviši u skoku posle Drinčićevog kornera, ali je Stojković odlično odbranio njegov pokušaj glavom. Vojvodina je nastavila da dominira, pa je trener Partizana Stanojević odlučio da uvede Ivana Obradovića umesto Uroševića i Sašu Zdjelara umesto Lazara Markovića, dok je ubrzo i Lalatović odgovorio novom ofanzivnom promenom ulaskom Simića umesto Bojića. Partizan je posle izmena zaigrao bolje, a Jojić je u 76. minutu imao sledeći opasan pokušaj iz slobodnog udarca sa 25 metara, lopta je prešla iznad prečke, a dva minuta kasnije oprobao je i Šćekić, ali je Vukliš bio na mestu.

U 82. minutu Partizan je imao najbolju priliku u drugom poluvremenu, najpre je pokušao Jojić, a potom je na odbijenu naleteo Asano, ali je lopta završila pored stative. Lalatović je krenuo u finišu najavio totalnu ofanzivu uvođenjem Maksimovića i Topića umesto Saničanina i Stojkovića, ali su gosti uspeli da sačuvaju mrežu i plasiraju se u finale.

Treneri Nenad Lalatović i Aleksandar Stanojević na teren su izveli sledeće sastave:

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin (od 85. Maksimović), Đorđević – Drinčić, Stojković (od 85. Topić) – Bojić (od 68. Simić), Čović, Gemović (od 46. Vukadinović) – Mrkaić.

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević (od 63. Obradović) – Natho (od 73. Jović), Šćekić – L. Marković (od 63. Zdjelar), Jojić, Asano – Holender (od 85. Štulić).

Izvor: fkvojvodina.rs