Zvezda u finalu, dupla kruna na dohvat ruke

21.04.2021 mojacrvenazvezda.net

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Radnik rezultatom 2:1 na stadionu ,,Rajko Mitićā€œ u okviru polufinala Kupa Srbije i tako se plasirali u finale. Izabranici Dejana Stankovića su golovima Nemanje Milunovića i Dijega Falćinelija ā€žrezervisali kartuā€œ za 25. maj i utakmicu za trofej.Ā
Crveno-beli su odlično uÅ”lu u utakmicu i stekli prednost u ranoj fazi meča. U drugom minutu je Kanga odlično izveo korner, Ā a Milunović bio najviÅ”i u skoku i lako matirao Ranđelovića. Mogli su izabranici Dejana Stankovića da povećaju prednost u četvrtom minutu, kada je Radmanovac neoprezno reagovao, a sve to ispratio Falćineli i dobro gađao, ali je golaman Radnika sačuvao mrežu. Tri minuta kasnije ponovo je Falćineli pokuÅ”ao da savlada golmana Radnika, ali je Radmanovac izblokirao Italijana. Imala je Crvena zvezda potpunu dominaciju i u nastavku meča. U 22. minutu Ivanić je odlično proÅ”ao i uputio udarac iskosa sa peterca, ali je Ranđelović na vreme izaÅ”ao i odbranio njegov pokuÅ”aj. Gosti su po prvi put zapretili u 25. minutu kada je Makarić iz okreta gađao na gol Borjana, ali je kapiten Zvezde maestralnom paradom i odbranom ulepÅ”ao Å”ansu gostiju.

Svaki put kad je bio prekid za Crvenu zvezdu gol gostiju je u opasnosti. U 28. minutu je Kanga odlično centrirao iz kornera, a Milunović ponovo bio najviÅ”i u skoku, ali ovog puta je gađao iznad prečke. Dva minuta kasnije je Katai dobro driblao po levom boku i gađao dalji ugao, ali je Radmanovac u poslednjem trenutku uspeo da ga izblokira. Igrao se 33. minut kada je Ben sa leve strane uputio oÅ”tru loptu u peterac, a Italijan se odlično snaÅ”ao i matirao Ranđelovića. Do kraja poluvremena je bilo mirno. Crvena zvezda je čuvala stečenu prednost, ali su izabranici Dejana Stankovića delovali ā€œgladniā€ golova.

Na početku drugog poluvremena naÅ” tim je nastavio da pritiska poslednju liniju Radnika. U 48. minutu Ivanić je odlično proÅ”ao po levoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, a Falćineli je bio najbliži i gađao je iz polu-voleja, ali je bio izblokiran od strane Radmanovca. Gosti su uspeli da smanje rezultatski zaostatak u 51. minutu, kada je Makarić snalažljivo postigao pogodak. U 62. minutu Kanga je dobro izveo korner, a Ranđelović je loÅ”e procenio loptu, gađao je Milunović, ali je Jokić odbranio njegov pokuÅ”aj na gol-liniji. Sve to ispratio je Sanogo koji je pokuÅ”ao ā€œmakazicamaā€, ali nije bio precizan. Igrao se 69. minut kada je Nikolić uputio ā€œprojektilā€ sa oko 25 metara, ali je gađao pored gola. Usledio je miran period igre sve do pred kraj meča kada su gosti mogli do izjednačenja. Prvo je Danoski pogodio prečku u 84. minutu, a potom i Milovanović u nadoknadi vremena, međutim, fudbaleri Crvene zvezde su bili dovoljno prisebni i plasirali se u finale Kupa Srbije.

Crvena zvezda ā€“ Radnik 2:1 (2:0)

Stadion:Ā ā€žRajko Mitićā€œ.Ā Sudija:Ā MiloÅ” Djorđić.Ā Strelci:Ā Milunović u 2, Falćineli u 33. minutu za Crvenu zvezdu,a Makarić u 51. minutu za Radnik.Ā Å½uti kartoni:Ā Degenek, Sanogo, Milunović, Pavkov (Crvena zvezda), Spasić, Biber (Radnik).Ā

Crvena zvezda:Ā Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (od 56. Gobeljić), Sanogo, Kanga, Ivanić (od 80. Gavrić), Ben (od 56. Srnić), Katai (od 56. Nikolić), Falćineli (od 74. Pavkov).Ā Rezerve:Ā Popović,Ā  Gobeljić, Pankov, Petrović, Nikolić, Srnić, Gavrić, Vukanović, Pavkov, Krstović.Ā

Radnik:Ā Ranđelović, Bogdanovski, Radmanovac, Jokić, Stojanović, OreŔčanin (od 64. Bainović), Biber, Stamenković, Subotić (od 71. Milovanović), Spasić (od 64. Danoski), Makarić.Ā Rezerve:Ā Kostić, Lukić, Danoski, Mitić, Milovanović, Bainović, Sulejman.