KruŔevljani sa igračem manje do tri boda

Čak tri poraza u poslednja četiri kola udaljili su crveno-bele kadete od titule i sada za vodećim Partizanom zaostaju čitavih 11 koraka. U goste im dolaze vrÅ”njaci iz carskog grada KruÅ”evca, koji su nakon pet posnih kola u proÅ”lom savladali kod kuće Grafičar.

Ā

U prvih 25 minuta igre, niÅ”ta značajno se nije deÅ”avalo, igra se bez i jednog direktnog udarca u gol. Kuriozitet je da su se domaći sedam puta naÅ”li u ofsajd položaju, od toga krilo domaćih Stefan Miladinović čak pet. Da li joÅ” uvek pod utiskom Å”okantnog poraza u sredu od Brodarca ili Å”ta već, ali kadeti Zvezde ne liče na sebe.

Prvu iole ozbiljniju akciju domaći izvode u 33. minutu, Milosavić je lucidno izbacio Å ljivića, a ovaj se odlučio da lobuje golmana, međutim prebacio je i gol. Uzvratili su gosti samo minut kasnije, Jovanović se odlučio na udarac sa oko 20 metara, loptu je iz raÅ”lji izvadio Marinković sjajnom paradom, kada se prosto sastavio sa gornjom gredom.Ā

Isto to je ponovio i Kotlajić u 40. minutu, ponovo se Marinković bacio kao mačka i loptu iz raÅ”lji poslao u korner. Nakon udarca iz ugla Milićević je glavom loptu prosledio u gol, za vođstvo Napretka 1:0.

Dva minuta kasnije Milosavić je kao na tacni poslužio Bubnja, koji iako sam sa 5 metara ne postiže gol, Marković mu je odbranio nogom. Sve zanimljivo u prvom periodu se desilo u poslednjih 10 minuta i ekipe su na odmor otiÅ”le nedorečene, a to se najpre odnosi na domaću.

PokuÅ”ao je u pauzi trener domaćih Nikola Mitić izmenama da osveži ekipu, međutim njegovi igrači nikako da probiju dobro postavljen blok gostiju. Tek u 63. minutu crveno-beli prave lepu akciju, Radojević je uposlio Bubnja koji Å”utira, a na gol liniji PunoÅ”evac igra rukom i dobija crveni karton, a domaći penal. Siguran izvođač kaznenog udarca je Radojević.

U 77. minutu penal za goste, Lečić u svom Å”esnaestercu ruÅ”i Milićevića, koji ujedno biva i siguran izvođač. Zvezda ozbiljnu priliku za izjednačenje ima u 86. minutu, Radonjić je Å”utirao sa 10 metara, a StoÅ”ić sa gol linije loptu izbacuje u polje.

Tako je Zvezda nastavila da prosipa bodove, a narednog vikenda gostuje TSC-u, dok Napredak dočekuje četvrtoplasirani Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 1:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Å oÅ”kić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Radojević 64.min (k.u.) (C.Zvezda), Milićević 41. i 78.min (k.u) (Napredak). ŽUTI KARTONI: Vukičević, Radojević i Bubanj (C.Zvezda), Gajić (Napredak). CRVENI KARTONI: Radojević 90.min (drugi žuti) C.Zvezda), PunoÅ”evac 63.min (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Radojević, Stojanović, Vukičević, Lečić, Miladinović (Dimitrijević), Milosavić (Radonjić), Bubanj, Šljivić, Gojkov (Đurić).

NAPREDAK: Marković, Ivković, PunoÅ”evac, Dugić (Petrović), Jovanović (Kojić), Milićević (Miljković), Kotlajić, Ristić, Nikolić (StoÅ”ić), Gajić (Milenković), Savić.