Zemun pružio žilav otpor Zvezdi

Kadeti Zvezde su danas neozbiljno prišli utakmici sa vršnjacima iz Zemuna. Doduše poveli su rano, već u 14. minutu. Stojsavljević je prošao po levoj strani, poslao upotrebljiv centaršut na peterac i Mijatoviću je jedino preostalo da se pokloni. Zvezda je do poluvremena mogla voditi većom razlikom da su njeni napadači bili efikasniji, naročito Mijatović, dok je Zemun isključivo šutevima sa 20-25 metara pokušavao da ugrozi vrlo sigurnog Marinkovića.

U nastavku uspavanka, a onda za 2 minuta 2 gola. Najpre Šljivić u 69. minutu povećava rezultat na 2:0, na asistenciju Bubnja, a nepun minut kasnije Radonjić na dvadesetak metara od svog gola greši što koristi Lopušina, izlazi sam ispred Marinkovića i sa 12 metara šalje loptu u mrežu.

Lopušina je mogao da se proslavi u 83. minutu, posle neuspele ofsajd zamke ide sam ka golu Zvezde, ali je oklevao sa šutem pa mu je Marinković padom u noge izbio loptu. Na drugoj strani Miladinović u trećem minutu nadoknade lepo upošljava Bubnja koji je samo poturio nogu i sa 3 metra loptu prosledio u gol za konačnih 3:1.

Značajna pobeda Zvezde, mada igra ništa lepo ne obećava pred gostovanje Vojvodini u Novom Sadu za vikend. Zemun kod kuće u sledećem kolu dočekuje drugoplasirani Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - ZEMUN 3:1 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Stojković Uroš. STRELCI: Mijatović 14.min, Šljivić 69.min i Bubanj 90+3.min (C.Zvezda), Lopušina 70.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Leković (C.Zvezda), Despenić i Mitić (Zemun).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mitić (Savić), Vukičević, Marić, Stojsavljević, Leković, Brajić (Bubanj), Đurić (Šljivić), Mijatović, Vidojević (Radonjić), Lolić (Miladinović).
ZEMUN: Davidović, Momčilović, Klještan (Despenić), Redžić, Pavičić, Tešanović, Miladinović (Radojčić), Čvoro, Nikolić (Lopušina), Mitić, Ademi.