Teleoptik
Banat
PLS: Indjija - Kolubara 1:0
21.04.2013 fkindjija.com

Sam početak utakmice dva dobro poznata rivala nije bio previše uzbudljiv. Prva prilka je viđena tek u 12 minutu, a došla je praktično ni iz čega. Lopta je pripadala igračima Inđije, Jakovljević je pogrešio kada je glavom hteo da izbije i spušta za Marinkovića koji sa tri metra pogađa pravo u Milinovića. Fudbaleri Inđije su izgradili akciju vrednu pažnje nakon 26 minuta igre. Dimitrov je primio loptu u kaznenom prostoru, okreće se i ubacuje na peterac gde nije bilo njegovih saigrača koji su ostali „uspavani“ u ovoj situaciji. Najbolja prilika na utakmici je viđena u 39. minutu kada su gosti iz Lazarevca izgradili akciju sa leve strane. Usledilo je ubacivanje Spasojevića za usamljenog Marinkovića kojeg niko nije čuvao na drugoj stativi. Ipak, na sreću Inđije golman Milinović pravovremenim istrčavanjem i sjajnom reakcijom čuva svoj gol. Novi šut Kolubare je bio u 23. minutu. Goločevac je odložio za Obradovića koji sa 20tak metara odlično šutira ali Milinović još jednom dobro reaguje i izbija u korner. Drugi deo utakmice Inđija otvara mnogo bolje. Ivković je u 47. minutu pokušao da šutem sa 20 metara savlada Rankovića ali je lopta završila pored gola. Već u sledećem minutu Dimitrov je posle duploga pasa sa Ivkovićem izašao pred Rankovića ali ni on nije bio uspešan. Odgovor iz redova Kolubare je došao u 55. minutu kada je Cvetković sa 18 metara snažno šutirao, a lopta na sreću Inđije završava pored gola. U 59. minutu Stanković je pokušao sa ivice kaznenog prostora da savlada Rankovića. Bek Inđije je osvojio loptu i iz okreta šutirao u dalji ugao golmana koji je bio savladan ali je lopta završila tik iznad prečke. Dimitrov je pokušao 3 minuta kasnije posle dodavanja Ivkovića ali je i on bio neuspešan. U 72. minutu Spasojević je sa 30tak metara pokušao da lobuje Milinovića koji je morao izbije u korner. Posle ubacivanja sa strane Tucaković je glavom uposlio Milovanovića koji je bio neprecizan sa metra, a Inđija ponovo ima puno sreće. Samo minut kasnije i nova šansa za Spasojevića koji je poslao prizemnu loptu koja završava pored stative gola Milinovića. Konačno gol je viđen u 79. minutu. Dimitrov je primio loptu na desnoj strani, dribla svog čuvara i sjajno ubacuje za Lemajića koji glavom na najbolji način matira golmana Rankovića za 1: 0. Gosti su posle vođstva Inđije uspeli da zabeleže šut tek u nadoknadi vremena ali su i tada bili neprecizni. Na kraju Inđija slavi sa 1: 0 iako su gosti iz Lazarevca imali nekoliko zrelijih prilika da dođu do gola. Najzaslužniji za prvu prolećnu pobedu zeleno-belih je bio zadužen Darko Lemajić koji je poneo i ulogu igrača utakmice.

Stadion: FK inđijaGledalaca: 300. Sudija: Goran Milovanović iz LajkovcaPomoćni Sudija 1: Marko Dimitrijević iz Kragujevcva, Pomoćni sudija 2: Željko obradović iz Valjeva, Četvrti sudija: Petar Piper iz Čačka.

FK Inđija: Milinović, Stvenačević, Stanković, Tomčić, Jakovljević, Tomanović(K), Zelić, Košutić, Dimitrov, Petrović, LemajićKlupa: Dizdarević, Savić, Lazareski, Kordolup, Avrić, Ivković, Owuor Brian Berry. Trener: Zoran Govedarica.
FK Kolubara Lazarevac: Ranković, Milovanović (K), Jovandić, Obradović, Tucaković, Gentić, Cvetković, Spasojević, Živković, Goločevac, MarinkovićKlupa: Pustinjaković, Jovanović, Rajevac, Jakovljević, Leković, Stojanović, Nenadović. Trener: Nemanja Đorđević.