17.06.2013 S. Blagojević

Baraž za popunu Rasinske okružne lige, Čitluk u višem rangu

Baražna utakmica drugoplasiranog tima Druge lige Rasinskog okruga i drugoplasirane ekipe lige GFS Kruševac pružila je igru na nivou višeg ranga takmičenja mnogo šansi, mnogo uzbuđenja i na kraju je lutrija ali i sjajni golman Čitlučana Nemanja Ivanović odlučio pobednika.  Počelo je atomskim napadima Čitlučana pa su Čitlučani u prvih deset minuta imali tri zicera preko Pavlovića i dva puta preko Uroša Simića da bi ovaj drugi promašaje krunisao u 11 minutu odličnom asistencijom za Nemanju Pavlovića koji je pogodio donji desni ugao Čitlučana za 1:0 i veliku radost njihovih navijača.
Ali to kao da je bilo sve od Čitlučana Bačinci potpuno preuzimaju igru i prvu veliku šansu propuštaju u 14. minutu, danas sjajni Mladen Radosavljević odlično prolazi po desnoj strani odlično centrira na drugu stativu gde Aleksandar Jelić u padu šutira glavom pogađa suprotnu stativu ali lopta se vraća i paralelno sa gol linijom izlazi u gol aut. Do kraja poluvremena potpuna inicijativa Bačinaca a šanse propuštaju još jednom Aleksandar Jelić i njegov brat Nikola da bi u 36. minutu Aleksandar Jelić krunisao svoju dobru igru izjednašenjem Stefan Radosavljević ga je odlično uposlio ovaj primio loptu na grudi i sa 10-11 metara topovski savladao nemoćnog Ivanovića.

Drugo poluvreme počinje atacima Bačinaca a šansu utakmice propušta Aleksandar Lukić u 56. minutu kada mu Perić servira idealan pas ali ovaj sa 5-6 metara promašuje nebranjenu mrežu, potom Perić ima novu šansu ali golman Čitlučana Ivanović brani. A onda veliki cirkus , u 65 minutu , gužva pred golom Bačinaca golman Arsić hvata loptu ali sudija Slaviša Jakovljević( danas sudio jedva za prelaznu ocenu) pokazuje na centar dok se Čitlučani raduju kompletna klupa Bačinaca i igrači protestvuju tvrdeći da lopta nije prešla gol liniju, pravdu isteruje pomoćnik Čedomir Andrejić koji pokazuje da gola nije bilo pa sudija Jakovljević menja odluku i vraća loptu golmanu Arsiću. Do kraja bez većih uzbuđenja pa se pristupa izvođenju penala da bi se dobio pobednik a tu je već car golman gostiju Nemanja Ivanović trojici Bačinskih igrača ponajboljih Aleksandru Jeliću, Milovanoviću i Lukiću bravurozno brani penale dok Nikola Jelić I Radovan Savić pogađaju za Bačince sa druge strane sigurni su Simić. Adnađević i Pavlović dok šut Miljkovića ide preko gola a šut Filipa Karajovića golman Bačinaca Arsić brani, na kraju veliko slavlje Čitlučana a Bačincima šal za propuštenim šansama.  Šta još reći o utakmici , pa recimo to da bi organizator ovakvih utakmica morao da vodi računa ko deli pravdu na ovakvim utakmicama , glavni sudija Slaviša Jakovljević nije se u tome snašao zašto pitanje za one koji delegiraju oni verovatno znaju odgovor.

Rezultat: MLADI RADNIK (Bačina) - ČITLUK   1:1(1:1) penalima 3:4. Strelci: 0:1Nemanja Pavlović u 11. minutu, 1:1 Aleksandar Jelić u 36. minutu. Strelci iz penala (Radovan Savić i Nikola Jelić za Mladi radnik) i Simić, Adnađević i Pavlović ua Čitluk). Stadion Trajala u Kruševcu, gledalaca 500. Sudija Slaviša Jakovljević)Kruševac) 6. Opomenuti igrači: Popović, , Aleksandar Jelić, Darko Savić, Milovanović, Dejan Savić i Trifunović(Mladi radnik), Milićević i Adnađević(Čitluk). Crveni karton: Nemanja Pavlović (Čitluk) po okončanju izvođenja penala). Igrač utakmice: Nemanja Ivanović (Čitluk).

MLADI RADNIK: Arsić 7, Mladen Radosavljević 7, 5(Dejan Savić 6, 5), Stefan Radosavljević 7, Trifunović 7, Radovanović 6, 5, Milovanović 6, 5, Aleksandar Jelić 7, 5, Popović 6(Radovan Savić 7), Nikola Jelić 7, Lukić 6, 5, Perić 7.

ČITLUK: Ivanović 8, Rutić 6, Adnađević 7, Miloš Karajović 6, 5, Filip Karajović 7, Kostić 6, 5, Pavlović 7, 5, Miljković 6, 5, Simić 7, Milićević 7, 5(Čuljandži-), Milosavljević 6(Žujković 6, 5).

Na slikama: Timovi Čitluka u crvenim dresovima i Mladog radnika u plavim pre pocetka utakmice

OFK Ribare 2 : 1 Mudrakovac
Dvorane 3 : 0 Belović
Kapidžija 2 : 3 Dušan Ristić
Kupci 5 : 4 Čitluk
Sloga 2 : 1 Gornji Stepoš
Rasina 2 : 1 13. April
Dedina 5 : 2 Mačkovac