Stadion kraj Morave u Lozni neosvojiva tvrdjava

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U okviru 13. kola prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su savladali vrlo borbenu ekipu Dedine iz istoimenog mesta rezultatom 2:0. Tako je stadion “Kraj Morave” ove jeseni i dalje neosvojiva tvrdjava jer je jedini bod odnela ekipa Mačkovca.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom na polovini gostiju kojom prilikom su domaći igrači stvarali i promašivali izgledne prilike. Kao da su se utrkivali ko će slabije da šutira prema nesigurnom Mikiću. I u jeku napada fudbalera Sloge najbolju priliku za pogodak propuštaju gosti. U jednom kontranapadu Lazić izlazi sam pred Savića i kada se očekivalo sigurnop vodjstvo gosiju domaći golman pravi bravura i brani udarac. Na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Na samom startu drugog poluvremena u 47. minutu domaćin dolazi do prilike za vodjstvo. Naime prilikom jednog centaršuta sa desne strane neko od odbrambenih igrača Dedine nespretno igra rukom i za sudiju Milosavljevića nije bilo dileme penal. Loptu na belu tačku je namestio Milojević čiji je udarac pročitao golman Mikić i odbranio mu, moiram da naglasim, vrlo slab udarac.

Ključni momenat utakmice se dogodio u 55. minutu kada je negde na sredini terena suija dosudio Slobodan udarac. Gostujući fudbaleri su negodovali na ovakvu odluku, a najglasniji je bio Savić Ivan koji je glasno opsovao sudiju. Nakon pokazanog crvenog kartona isti igrač je pljunuo sudiju i prilikom izlaska sa terena nastavio sa psovkama. I kada se očekivao nastavak susreta gostujući igrač Petrović Danijel, koji je već imao javnu opomenu, nastavlja sa uvredama i psovkama prema sudiji koji mu pokazuje drugi žuti odnosno crveni karton. Od tog momenta utakmica dobija neki čudan tok. Gosti počinju da igraju kao da oni imaju dva igrača više. Raspoloženi za igru Lazić i Jovan Petrović su pravili dar mar u odbrani domaćih ali nisu imali snage za završnicu. I onda kad ne može iz penala Milojević postiže pogodak sa blizu 30 metara. U 61. minutu je primio jednu loptu na pomenutoj udaljenosti iskosa sa leve strane video da je golman daleko od gola i preciznim udarcem ga lobovao. Nastavilo se sa igrom izmedju dva kaznena prostora da bi u 85. minutu Marko Kovačević stavio tačku na ovu utakmicu prelepim pogodkom. Naime Milojević je poslao vrlo precizan pas u šesnaesterac gostiju, a na loptu je natrčao Kovačević i onako iz prve pogodio suprotni ugao nemoćnog Mikića.

Bila je ovo mogu slobodno reći najslabija predstava Lozanaca ove jeseni. Ali konstatacija je da je pobeda, izvojevana ne tako lako, zaslužena. U sledećem kolu Sloga gostuje kod imenjaka u Dašnici.

SLOGA (L)  -  DEDINA 2:0  (0:0)

Stadion Kraj Morave u Lozni gledalaca: 50. Sudija: Milosavljević Nemanja. Strelci: Milojević u 61. i Marko Kovačević u 85. minutu. Igrač utakmice: Milojević Ilija.

Sloga (L): Savić 7, Krstić 7, S.Nedeljković 6,5, Milošević 6,5 (od Milosavljević 7), Stefanović 6,5 (od 77. Dimitrijević), Milovanović 6,5 (od 40. Stojanović 6,5), Milojević 7, Mladenović 6,5, Ma.Kovačević 7, A.Vasiljević 7 (od 60. N.Nedeljković), Mš.Kovačević 6,5.

Dedina: Mikić 6, Danilović 6, S.Savić 6, Jakovljević 6, Stojanović 6, Vukićević 6, Nikolić 6, D.Petrović 5, Lazić 6,5, I.Savić 5, J.Petrović 6,5.

Mačkovac 2 : 3 Rubin
13. April 2 : 6 FUD
Bošnjane 2 : 5 Polet 57
Parunovac 3 : 2 Čitluk
Trudbenik 3 : 1 Borac
OFK Kopaonik 1931 5 : 0 Sloga (Ć)