Fudbaleri Sloge prekinuli niz nepobedivosti na svom terenu u Lozni

U okviru 30. kola prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su poraženi od ekipe koja se grčevito bori za opstanak, Deidine rezultatom 0:2. Poslednji put poraz na svom terenu Sloga je doživela još u oktobru 2022. godine od ekipe Rubina.

Da je najteže igrati “već dobijene” utakmice videlo se od starta utakmice. Već u 6. minutu posle niza grešaka u odbrani Lozanaca, Dedina dobija Slobodan udarac iskosa sa desne strane. Loptu je namestio Mladenović, naciljao i pogodio suprotni ugao iznenadivši sve na terenu pa i Savića čime je najavio velio iznenadjenje. Imali su domaći igrači svoje prilike, a najbplju u prvom delu igre je propustio Nenad Nedeljković kada je iz neposredne blizine umesto mreže pogodio stativu. Gosti iz Dedine su znali zašta su došli u Loznu i to su znalački koristili. U velikoj meri sui m olakšali posao fudbaleri iz Lozne koji su delovali kao razbijena vojska. Na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

Drugo poluvreme još gore nego prvo što se tiče domaćih igrača. Bili su previse nervozni što je odmicala utakmica, našta su uticale neke odluke glavnog sudije Milanovića. Iskusni gostujući igrači pre svih Petrović i Radaković su znalački čuvali loptu i rezultat na svaki mogući način. I opet posle niza grešaka ovoga puta veznog reda domaćina u 67. minutu u strelce se upisuje Savić na asistenciju Petrovića. Nastojali su domaći da postignu pogodak ali sve se završavalo individualnim akcijama i nisu nijednom ozbilnije pripretili inače vrlo sigurnom Simoviću.

Tako je posle dužeg vremena publika razočarana napustila stadion kraj Morave. Medjutim fudbaleri Sloge već u Sredu 10.05.2023. godine imaju priliku za popravni na svom stadionu jer ih u zaostaloj utakmici očekuje susret sa Gradinom iz Pejovca.

Sloga (L) - Dedina  0:2  (0:1)

Stadion “kraj Morave” u Lozni gledalaca 50. Sudija: Luka Milanović iz Dedine 5. Strelci: Mladenović u 6. i Savić u 63. minutu. Igrač utakmice: Petrović (Dedina).

Sloga (L): Savić 5,5, S.Nedeljković 5,5, Milošević 5,5, Stojanović 5,5 (od 74. Dimitrijević), Andrejić 5,5, Milojević 5, Milosavljević 5 (od  71 A.Vasiljević), N.Nedeljković 5,5, Mladenović 5, Ma.Kovačević 5,5, Velisavljević 5.

Dedina: Simović 6,5, Antić 6,5, Jovanović 6,5 (od 44 Mikić 6,5), Tošić 6,5, Radaković 7, Mijajlović 7, Mladenović 7, Petrović 7,5, Stojanović 7, Savić 7, Lazić 6,5.

Sloga (L) 0 : 2 Dedina
Gornji Stepoš 6 : 1 13. April
Čitluk 3 : 0 Sloga (D)
Mačkovac 3 : 1 Jastrebac
Temnić 1924 3 : 3 Polet 57
Sloga (Ć) 4 : 1 Bošnjane