Poraz Trsteničana na otvaranju sezone pred svojim navijačima

U 3. kolu Srpske lige grupa Istok fudbaleri Trstenika, povratnika u ovaj rang, su na svom terenu poraženi od ekipe Jedinstva iz Paraćina rezultatom 0:2.

U prvih pola sata igre Trsteničani su imali posed i uglavnom napadali preko agilnog Andrije Dobrosavljevića čije uotrebljive centaršuteve napadači domaćih nisu koristili. U ovom period igre se videlo da su gosti iskusniji. U 39. minutu jedna dubinska lopta Nastasijevića je prevarila Krstića došla do Obradovića koji manirom iskusnoig strelca lobuje Markovića za vođstvo gostiju. Imali su gosti još jednu odličnu priliku u prvom poluvrfemenu, ali je vrlo precizan i jak udarac Conića golman Marković odbio u korner.

I samo što je počelo drugo poluvreme kada se očekivala ofanzva domaćina gosti dupliraju prednost. Naime u 50. minutu posle jednog centaršuta u šesnaestercu domaćina se najbolje snašao Stojanov, koji je rezantnim udarcem postavio konačnih 0:2. Mogao je nesigurni sudija Tošić da pokaže na belu tačku kada je u prodoru ka golu oboren Dobrosavljević, međutim nije se oglasio pa su nade u neizvesnu završnicu izostale. U nastavku si domaćini pokušavali da ublaže poraz ali su se iskusni gosti uspešno odbranili.

Sve u svemu zaslužena pobeda Paraćinaca na gostovanju u Trsteniku. Stručnom štabu Trsteničana prestoji da spreme ekipu za naredne mečeve i da poboljšaju posebno efikasnost. U sledećem kolu ekipa Trstenika PPT gostuje u Kruševcu Jedinstvu dok će Paraćinci na još jedno gostovanje ovoga puta u Prahovo ekip Dunav.

Trstenik PPT – Jedinstvo (P)

Stadion kraj Morave u Trsteniku, gledalaca 200. Sudija: Tošić (Bor). Strelci: Obradović u 40. i Stojanov u 50. Žuti kartoni: Đorđević u 12, Milosavljević u 45. i Marković u 55. Trstenik PPT, a Stojanov u 56. i Obradović u 68 .minutu Jedinstvo (P)

Trstenik PPT: L. Marković, A. Milosavljević, Milovanović, Krstić (od 46. Matović), Jevtić, Miloševac (od 85. Batoćanin), B. Milosavljević, Dobrosavljević (od 85. Karić), DJordjević (od 61. Petrović), Luka Marković, M. Savić (od 61. S. Savić).

Jedinstvo (P): Brkić, Tadić, Mitić (od 8. Nastasijević), Stančić, Krkić, Obradović (od 84. Marinković), Klašnja (od 46. Stojanov), Conić, Dedijer (od 46. Milenković), Radovanović (od 84. Kovačević), Mijatović.

OFK Sinđelić 4 : 1 Dunav
Budućnost 2 : 2 Radnički (S)
SFS Borac 1 : 1 SU Dinamo Jug
Morava 1918 1 : 1 Timok 1919
Vlasina 0 : 0 GFK Jagodina
Radnički (P) 3 : 1 OFK Brzi Brod