U komšijskom okršaju fudbaleri Sloge iz Lozne ubedljivi protiv Poleta 57 iz Milutovca

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U okviru 2. kola prve Okružne lige Rasinskog okruga na stadionu kraj Morave u Lozni su se sastali domaća Sloga i komšijski Polet 57 iz Milutovca. Do pobede su došli domaćini ubedljivo boljom igrom rezultatom 3:0.

Od samog starta utakmice se videla želja da se fudbaleri Sloge iskupe za nešto lošije izdanje u prvom kolu. Počeli su sa odličnom kontrolom na sredini terena gde su prednjačili Milojević i Mladenović koji su pravovremenim pasovima upošljavali uvek opasne po bokovima braću Kovačević. U prvih dvadesetak minuta Lozanci su propustili tri-četiri baš dobre prilike od kojih je najbolju imao Mladenović koji je sa 7-8 metara šutirao preko gola. I onda u 21. minutu odličan solo prodor Miloševića koji biva izblokiran prilikom šuta. Lopta dolazi do Milojevića koji je namešta na desnu i sa nekih 20 metara upućuje rezantan udarac koji pogadja sam donji desni ugao nemoćnog Damnjanovića. U 43. minutu svoju odličnu parftiju golom je krunisao Mladenović koji se tako iskupio za predhiodna dva promašaja. Na poluvreme se otišlo sa ubedljivih 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvreme, bukvalno u prvom napadu Sloga dolazi do nedostuižnih 3:0. Naime negde dvadesetak metara od gola gostiju lopta dolazi do Miloša Kovačevića koji vara dva igrača Poleta I odmerenim preciznim udarcem pogadnja desni donji ugao golmana Damnjanovića, koji je stiče se utisak mogao I morao bolje da reaguje. Do kraja utakmice su se redjali napadi domaćina koji su imali još 5-6 baš izglednih prilika za pogodak, ali se rezultat nije menjao.

Zaslužena pobeda Sloge koja je mogla biti ubedljivija. Napominjem da je utakmicu  odlično sudio Pršić Lazar, sudija sa liste prve lige Srbije koji je opravdao rang u kome sudi. U sledećem kolu Sloga putuje na uvek neugodno gostovanje u Brus kod ekipe FUD-a.

Sloga (L) - Polet 57 3:0 (2:0)

Stadion kraj Morave u Lozni gledalaca 50. Sudija: Pršić Lazar (Kruševac) 7. Strelci: Milojević u 21, Mladenović u 43. i Miloš Kovačević u 46. Igrač utakmice: Mladenović.

Sloga (L): Savić 7, Krstić 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Milovanović 7 (od 55. D.Vasiljević), N.Nedeljković  7 (od 70. Milosavljević), Mladenović 7,5, Ma. Kovačević 7, A.Vasiljević 7 (od 53. Stefanović), Mš. Kovačević 7, Milojević 7,5.

Polet 57: Damnjenović 6, Kezunović 6, Jugović 6,5, Vesić 6, Rajković 6, Nikolić 6, Radić 6, Jaćić 6 (od 60. Popović) , Djonić 6, Stošić (od 19. Igrošanac 6), Vidojević 6.

Rubin 1 : 1 Parunovac
Trudbenik 4 : 1 Bošnjane
OFK Kopaonik 1931 14 : 0 13. April
Gradina 2 : 4 Mačkovac
Jastrebac 3 : 0 FUD
Sloga (L) 3 : 0 Polet 57