Druga liga "Zapad" : Lučani - Brezovica 3:1

Nakon 77. minuta igre, Lučanci su savladali goste iz Štrpca, ekipu Brezovice rezultatom 3-1. Susret je odigran u hali u Požegi a temperatura u toku meča nije prelazila 8 stepeni, usled nedostatka grejanja. U takvim uslovima bolje su se snašli „domaći“ i zabeležili 5. prvenstvenu pobedu. Najviše borbe viđeno je u uvodnom setu koji je pripao igračima sa Kosmeta. Prva dva poena na utakmici osvajaju Lučanci. Potom sledi serija gostiju od 7 uzastopnih poena za prednost 2-7. Domaći nisu uspevali da dođu do igre i deficit je povećan pri rezultatu 5-12. Od tog momenta, Lučanci se konsoliduju i postepeno smanjuju razliku, da bi do potpunog egala stigli kod skora 17-17. Činilo se da će set ipak pripasti igračima u plavoj opremi. No, gosti se nisu predavali, ponovo prave seriju 4-2 i tako stižu do 19-21. Uspeli su da očuvaju razliku do kraja seta koji je okončan rezultatom 23-25. Drugi period u potpunosti je pripao Lučancima koji taj deo igre rešavaju skorom 25-10 za 1-1 u setovima. U istom ritmu protekao je i treći set. Vrlo dobrom igrom u polju i sa minimalnim brojem grešaka, domaći uspevaju da reše set u svoju korist sa, identičnih, 25-10. Naredni, 4. period meča doneo je veći otpor gostiju ali je to bilo nedovoljno za nešto više. Lučanci su „prelomili“ set i meč, kod rezultata 16-11. U pomenutoj deonici, tim Brezovice je ostavljen na odstojanju od 8 poena (25-17), za konačnih 3-1 u korist oficijelnog domaćina. Sa nova tri boda, Lučani su se učvrstili u gornjem delu tabele, što je i prevashodni cilj ove sezone. U idućem kolu, koje je i poslednje u prvom delu sezone, tim iz Donjeg Dragačeva gostovaće kruševačkoj Anteni. Eventualni, trijumf zaokružio bi veoma uspešnu jesenju polusezonu.

Metalac Takovo 0 : 3 Partizan
Užice 3 : 1 Brezovica
Lučani 2 : 3 Antena
FAP Livnica 0 : 3 Bukovica Putevi
Ribnica 2 3 : 1 Priboj