ZM : Kolo preokreta,prvih sedam ekipa u rasponu od pet bodova

Strelci su bili u elementu prethodnog vikenda.Izjednačen je rekordan broj golova iz trećeg kola – 25.Najmanje pogodaka u Kraljevu(Sloga – Karađorđe),samo jedan,a najviše u duelu Sušica – Miokovci.Bilo je i rezultatskih obrta u Guči,Čačku,Raškoj...Jedino tim iz Ribnice nije postigao gol u 8.kolu,konačno je Radnički remizirao a Trepča je po prvi put matirana u tri navrata...

U Guči domaći nadahnutiji u prvih 45 minuta,kada je prednost trebala biti ubedljivija od 1:0 ali su napadači u više navrata promašivali sjajne prilike.Nastavak potpuno drugačiji.Gosti se bude,pogađaju dva puta i odnose bodove u Lađevce.Drugi neuspeh Dragačeva kod kuće,čak peti do sada u ligi a Braća Vuković pokazuju odličnu formu.Neporaženi su na pet uzastopnih duela,od toga tri su bila na gostujućim terenima.U Raškoj remi.Ovčar je imao dva gola viška nakon prvog dela.Pogađali su Đoković i Glavonjić.Ali nisu gosti izdržali pritisak Bana u drugom poluvremenu,pa je meč završen 2:2.Ipak,čini se da je slađi deo boda otišao u Markovicu.Još jedna uzbudljiva završnica u Velikoj Koloniji.Arsenal je stekao prednost u 10.minutu sa penala(Stefanović),mogao i da je udvostruči polovinom poluvremena ali je stativa spasila Grbića i ekipu.U poslednjih pola časa potpuni pritisak Čačana doneo je rezultat.Dva gola u mreži Rafailovića delo su rezerviste Markovića,od kojih je drugi postignut u 93.minutu.Kragujevčani ostaju na 15.poziciji a zanimljivo je da im je ovo peti neuspeh sa golom zaostatka.Sloboda,pak,ima 5 trijumfa a četiri su uknjižena sa golom prednosti.Čačani su i dalje na „pol poziciji“.Duel novajlija pripao je Miokovcima.Gosti su nadigrali Sušicu sa 2:3 i to im je prvi uspeh na strani.Raspoloženi su bili Prtenjak(dva gola) i Nikola Milekić,dok je oba puta za domaće pogodio Okiljević.Važni bodovi za Miokovce a Sušici su bili preko potrebni jer do sada nije ostvarila pobedu i nalazi se na začelju.Tutinci su prekinuli niz od tri duela bez „trojke“ i savladali Slaviju.Bresničani su poveli u prvom napadu.Siguran sa „kreča“ bio je Živić.Međutim,domaći okreću preko Čuljevića(20.minut) i Amela Hota(62.minut) za konačnih 2:1.Tim iz Kovača ostvario je prednost nakon prvog dela ali nije uspeo da je sačuva,pa je utakmica sa Takovom završena podelom bodova.Rezultat 1:1.Tek prvi remi za Radnički a čak četvrti za Milanovčane.Orlovcu se,trijumf protiv Trepče,jednostavno nametao posle tri vezana neuspeha(Arsenal,Ovčar,Radnički).No,taj pritisak nije negativno delovao na sastav iz Mrčajevaca.Naprotiv!Odličnom igrom savladan je neugodni rival iz Kosovske Mitrovice skorom 3:1.Orlovac je prvi put postigao tri gola,gosti prvi put primili više od jednog.Sloga(KV) – Karađorđe 1:0.U malom gradsko-prigradskom derbiju bodovi su pripali poznatijem rivalu.Gol odluke postiže Krstić u finišu prvog dela.Novim,četvrtim,ligaškim uspehom Kraljevčani su uhvatili priključak za ekipama iz vrha i sada zaostaju tri boda u odnosu na lidera iz Čačka.Karađorđe zauzima desetu poziciju sa 10 bodova.Sledeća dva susreta Ribničani su domaćini,pa je to idealna prilika za uvećanje bodovnog salda i beg u gornji deo tabele.