Druga liga Zapad: Ribnica II - Partizan Lipljan 3:2

Dva sata sjajne odbojkaške predstave u hramu odbojke u Kraljevu u derbi meču dve ekipe iz samog vrha drugoligaške tabele . Na kraju veći deo plena, dva boda ostaju Ribnici, jedan bod nose odbojkaši iz Lipljana, a ne bi nilo ne zasluženo da je obrnuto.

Zaista lepa odbojkaška predstava viđena je u Kraljevu i skoro sve ono lepo što krasi odbojku. Počelo je dobro za Lipljance, vodstvo od 1: 0 u setovima dalo je za pravo gostujućim odbojkašima da se nadaju uspehu iako su u Kraljevu došli osetno oslabljeni u okrnjenom sastavu, bez trojice igrača. Ipak odgovornost na sebe su preuzeli primači M. Rašić i Popadić koji su lucidnim i raznovrsnim potezima rešavali napade, a Ilić je bio dostojna zamena Petrovu.

U uzbudljivom drugom setu Ribnica ipak dolazi do izjednačenja nakon pobede od 25: 23, a već u narednom trećem setu u potpunosti se vraća u meč i preokreće ga u svoju korist dobivši  ga sa 25: 22 za vodstvo od 2: 1 u setovima. Nisu se Lipljanci predavali, sjajno su odigrali naredni set „prvi-tempo“ je bio neuhvatljiv za Kraljevčane tokom cele utakmice sjajno su funkcionisali iz svih pozicija A. Rašić-Kostić-Karadžić, a pogotovu u ovom četvrtom setu za 25: 18 i izjednačenje u setovima na 2: 2. Jednostavno domaćin nije imao rešenja za ovakvu igru Lipljanca i ubojite napade kroz sredinu. Možda je na kraju i najpravednije bilo da se utakmica i reši u „taj-brejk“ setu ali niko nije očekivao da će u petom setu biti takvih preokreta! Sjajno Lipljanci otvaraju set na promeni starana vode sa 8: 4, pa osvajaju i naredni poen za 9: 4, drže sve konce u svojim rukama, a onda na scenu stupa Vilimanović koji neverovatnim servisima potpuno razbija prijem Lipljanaca sa 4 asa! U međuvremenu dva „tajm-auta“ nisu pomogla da se serija domaćina  prekine, Kraljevčani stižu do izjednačenja 9: 9. Napokon je Vilimanović sklonjen sa servis linije ali je Ribnica opet billa u igri, u naletu i psihološkoj prednosti. U igri poen za poen do kraja seta više nerava imali su domaćini koji koriste treću meč loptu koju Okošanović, posle jedne odrane i „otpad“ lopte iz dubine polja silovitim smečom na sve ili ništa pretvara u pobedu!

U narednom kolu odbojkaši Partizana iz Lipljana u Zubinom Potoku dočekuju ekipu FAP Livnice iz Prijepolja.

OK RIBNICA II - OK PARTIZAN LIPLJAN    3: 2 (22: 25, 25: 23, 25: 22, 18: 25, 17: 15)

Kraljevo – Hala sportova. Gledalaca oko 100. Sudije: Ristović, Jović (Kragujevac). Delegat: Dončić (Kragujevac). Meč trajao: 117 minuta.

OK RIBNICA II: Pavlović, Kosanović, Okošanović, Karapandžić, S. Zekavica, Vilimonović, Seizović, Vučinić, Blagojević, Milinković, Močić (libero), Nojić. Trener: M. Zekavica

OK PARTTIZAN: A. Rašić, M. Rašić, Petrov, Popadić, Karadžić, N. Kostić, Lekić (libero), Ilić, M. Kostić, Sojević, Mirić. Trener: S. Rašić.

Metalac Takovo 3 : 0 Lučani
FAP Livnica 3 : 2 Užice
Ribnica 2 3 : 2 Partizan
Priboj 3 : 0 Brezovica
Bukovica Putevi 3 : 0 Antena