RLZMO: Lučani - Čačak 1:3

U meču 5.kola ženske odbojkaške lige zlatiborsko-moravičkog okruga,odbojkašice Čačka savladale su domaću ekipu Lučana,rezultatom 1-3.Susret je odigran u sredu,nakon pomeranja prvobitnog termina na zahtev gostujućeg tima.U duelu,koji je trajao tačno 100 minuta,više želje i umeća pokazale su Čačanke,koje nisu važile za favorita pre same utakmice.Predvođene odličnom Obrenovićevom i na momente Ristovićevom i Nikolićevom,gošće su došle do druge ligaške pobede i pobegle sa začelja tabele.Igračice Lučana bolje ulaze u meč i na startu stvaraju prednost od tri poena,koju održavaju do skora 7-4.Tada Obrenovićeva i Ristovićeva,potpuno okreću situaciju u korist Čačka,pre svega vrlo dobrim servisom i rezultat je 8-14.Uspele su Lučanke da smanje deficit na dva poena (14-16) ali su Čačanke ubrzo odgovorile novom serijom poena za vođstvo 17-22.Međutim,nisu se predavale domaće koje prave seriju od 7 poena i dolaze do set lopte (24-22).Ipak,gošće vezuju dva poena i stižu do egala.U uzbudljivoj završnici,bolje su se snašle odbojkašice iz Čačka,rešivši prvi period 26-28,za prednost u setovima.Drugi period doneo je daleko manje neizvesnosti.Dobrom i odgovornom igrom,gostujući tim ubedljivo je trijumfovao rezultatom 15-25,za 0-2 u setovima.Treća deonica susreta,konačno je donela bolju igru Lučana.Od samog starta domaće su nametnule svoju igru i brzo stekle prednost od četiri poena(5-1).U nastavku,prednost je rasla do 12 poena(17-5),da bi se set okončao skorom 25-12.U tim trenucima odlično je servirala Bojana Majstorović u redovima domaćih.Kada se očekivalo da Lučanke dodaju gas i pokušaju da izbore 5.set,desilo se suprotno.Domaće su pale u igri,pa Čačanke brzo dolaze do pet poena viška(4-9).Domaće uspevaju da uhvate priključak,pri rezultatu 10-12,nakon dobrog bloka.No,ponovo je usledila serija gošći od tri vezana poena(10-15).Do same završnice seta,Čačak je održavao prednost,koja je na kraju dostigla maksimalnih osam poena(17-25),čime je duel rešen rezultatom 1-3.Do okončanja prvog dela prvenstva igraće se još jedno kolo u kojem Lučani dočekuju požeški Stars,dok Čačanke odmeravaju snage sa ekipom Zlatara iz Nove Varoši.

Tara 3 : 0 Arilje
Stars 3 : 0 Lučani
Sloga 3 : 2 Sjenica
Čačak 1 : 3 Zlatar