Fudbaleri Sloge iz Lozne nastavili niz bez poraza

U četvrtoj utakmici u nizu bez poraza fudbaleri iz Lozne su teže nego što se očekivalo savladali ekipu Bošnjana iz istoimenog mesta rezultatom 4:2.

Početak utakmice nije nagoveštavao neizvesnost. Već u 4. minutu odlično proigravanje Velisavljevića u kazneni prostor gde se Milosavljević Ivan našao oči u oči sa golmanom gostiju i umesto u nebranjeni deo mreže loptu šalje pravo u njega. U 19. minutu šut je sa oko 20 metara oprobao Velisavljević i kada su svi videli pogodak lopta je završila na prećki već savladanog Glišića. I kako to obično biva u jeku napada domaće ekipe gosti dolaze do prednosti. Smušenost odbrane posle jednog centaršuta je iskoristio Živković I ubacio loptu u praznu mrežu. Velika radost gostujuće ekipe ako se uzme u obzir da su cello prvo poluvreme igrali sa 10 igrača. Medjutim radost gostiju je trajala samo 8 minuta. Odlično proigravanje Mladenovića sa  leve strane je iskoristio Pećerić koji vara golmana i postiže pogodak za izjednačenje. To je bilo sve u provom poluvremenu.

U drugom poluvremenu gostima je stigao jedanaesti igrač kolji je u prvoj akciji postigao pogodak. Naime u 47. minutu centaršut iz slobodnog udarca sa leve strane je upućen u kazneni prostor gde je najviši u skoku bio Popović koji ponovo dovodi goste u prednost. Od tog momenta počinje mučenje za domaće igrače koji nikako nisu pronalazili put prema golu nesigurnog Glišića. Sve do 57. minuta kada po levoj strani prodire, ove sezone najbolji igrač Sloge, Marko Kovačević i kao na tacni loptu šalje na drugu stativu gde Milojeviću nije bilo teško da glavom postigne pogodak za izjednačenje. Sve do 74. minuta je vidjena rastrzana igra sa obe strane. Domaćin je nastojao da ubeleži pobedu, a gost da odbrani remi. U pomenutom minutu odličan centaršut Stojanovića sa leve strane na drugoj stativi dočekuje Milojević i ovoga puta nogom postiže pogodak za veliku radost domaćih igrača i navijača. I onda kada se očekivao kraj utakmice jedan kontra napad u četvrti pogodak pretvara povratnik u redove Sloge, Jovičić koji je na centru izbegao ofsajd, izašao sam pred golamana i rutinski ga savladao.

Bila je ovo teže nego što se predpostavljalo izvojevana pobeda Sloge nad fenjerašom iz Bošnjana. Ispostavilo se da je uvek najteže pobediti u unapred dobijenoj utakmici. Sledeći izazov je već narednog vikenda kada odlazimo u goste odličnoj ekipi Gornjeg Stepoša.

Sloga (L) - Bošnjane   4:2  (1:1)

Stadion Kraj Morave u Lozni gledalaca 100. Sudija: Jakovljević Slaviša (Kruševac) 6. Strelci: Pećerić u 36, Milojević u 57. i 74, Jovičić u 90. min. za Slogu, a Živković u 27. i Popović u 47. za Bošnjane. Igrač utakmice: Milojević Ilija Sloga.

Sloga (L): N.Nedeljković 7, D.Vasiljević 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Pećerić 7 (od 46 Jovičić 7, od 90 A.Vasiljević), Milojević 7,5 (od 90 Dimitrijević), Milosavljević 6,5 (od 64 Stojanović 7). Mladenović 6,5 Ma.Kovačević 7,5, Mš.Kovačević 7, Velisavljević 7,5.

Bošnjane: Glišić 6, Milojević 6, Vidojević 6,5, Živković 6,5, Aleksić 6, Krstić 6, Pešić 6, Šljivić 6, Popović 6,5, Maksimović 7, Bajkić 6,5.

Sloga (L) 4 : 2 Bošnjane
Rubin 4 : 0 Polet 57
FUD 2 : 1 Jastrebac
Trudbenik 1 : 1 Sloga (D)
Parunovac 4 : 1 13. April
Temnić 1924 9 : 1 Dedina