Fudbaleri Sloge iz Lozne do boda u Mačkovcu u nadoknadi vremena

U rastrzanoj igri nije vidjen kvalitet fudbala na koji smo navikli od strane oba rivala. Vodila se rovovska borba na sredini terena uz dosta oštrih, povremeno i grubih startova koje je danas vrlo nesigurni sudija Minić Goran tolerisao prvenstveno domaćim igračima. Na kraju pravedna podela bodova rezultatom 2:2.

Do 26. minuta je viđeno samo nekoliko pokušaja iz daljine domaćih ali je vrlo dobri golman gostiju Savić sve to sa lakoćom neutralisao. I onda u pomenutom minute jedna greška na desnoj strani odbrane gostiju lopta dolazi do brzonogog Andrejića koji pretrčava kompletnu odbranu i postiže pogodak za radost navijača i igrača domaćeg tima. Radost domaćih je trajala samo 4 minuta. Naime u 30. minutu napravljen je faul na 30 metara od gola iskosa sa leve strane. Loptu je namestio Milojević koji je uputio odličan centaršut u srce šesnaesterca domaćih. Tu se najbolje snašao Luka Rakovac, primio loptu, prevario čuvara i savladao nemoćnog Perića. Do kraja poluvremena nije vidjeno ništa vredno pomena.

Drugo pooluvreme identično prvom, rastrzana igra na obe strane. Što je vise odmicalo vreme domaći igrači su bili sve nervozniji. Sve vise su pravili grube faulove, vršili pritisak na nesigurnog sudiju i simulirali prekršaje. Iz jedne takve situacije kada se domaći igrač sam sručio na zemlju a sudija dosudio slobodni udarac domaći dolaze do vodjstva. U 71. minutu nabačena lopta sa desne strane preleće sve igrače i na drugoj stativi dolazi do Šoškića koji je video da je Savić malo izašao i uputio dobar lob udarac za veliku radost. Tada trenerski tandem na klupi Lozanaca, Pavlović-Miletić, sve karte bacaju na napad, menjaju formaciju i bekove šalju u napad. Takva taktika se isplatila i u nadoknadi vremena u 93. minutu Kovačević Marko je primio jednu loptu u prostor protutnjao levom stranom i kada se očekivao centaršut on je raspalio po lopšti koja je završila pod prečku nemoćnog golmana domaćih. Velika radost gostujućih igrača I malobrojnih navijača koji su doputovali i na ovo gostovanje. U nadoknadi vremena koja je potrajala i vise od pokazanih 5 minuta domaćin je pokušavao nabacivanjem lopte u šesnaesterac, ali su de gosti znnalački odbranili.

Sve u svemu zasluženo osvojen bod fudbaleri Sloge nose u Loznu sa veoma teškog gostovanja i pokazuju da će biti tvrd orah za sve ekipe. Sledeće dokazivanje je u nedelju kada na stadion kraj Morave dolazi ekipa Poleta iz komšijskog Milutovca.

Mačkovac – Sloga (L)  2:2  (1:1)

Igralište u Mačovcu gledalaca 50. Sudija: Minić Goran  (Kruševac)  6. Strelci: Andrejić u 26. i Šoškić u 71. za Mačkovac, Rakovac u 30. i Ma.Kovačević u 93. za Slogu. Igrač utakmice : Marko Kovačević (Sloga).

Mačkovac: Perić 6, Petrović 7, Pantelić 6,5, Atanasković 6, Stanojlović 6,5, Džopalić 6,5, Šoškić 7, Sarić 6,5, Andrejić 7, Spasojević 6, Stevanović 6.

Sloga (L): Savić 7, D.Vasiljević 6,5, S.Nedeljković 6,5, Rakovac 7, Pećerić 6,5, Milojević 6,5, Mladenović 6,5, Ma. Kovačević 7,5, A.Vasiljević 6 (od 46 Dimitrijević 6,5), Mš Kovačević 6.

Mačkovac 2 : 2 Sloga (L)
Čitluk 1 : 4 Temnić 1924
Gornji Stepoš 1 : 2 Sloga (Ć)
Gradina 9 : 0 Parunovac
Dedina 2 : 1 Trudbenik
13. April 2 : 4 Rubin