Sedma utakmica u nizu bez poraza fudbalera Sloge iz Lozne

U utakmici 33. kola prve Rasinske okružne lige fudbaleri Gornjeg Stepoša i Sloge iz Lozne su igrali nerešeno 0:0. Utakmica je imala dva različita poluvremena. U prvom su fudbaleri Stepoša bili za nijansu bolji dok se igrači Sloge nisu mogli prepoznati. Nisu mogli da sastave dva-tri pasa, u odbrani nesigurni. Domaći igrači su bili jači u duelima, i sticao se utisak da vise žele pobedu iako im ništa nije značila.

U prvom poluvremenu vredno pomena je dosudjen kazneni udarac za domaću ekipu u 10. minutu zbog igranja rukom jednog gostujućeg igrača u svom kaznenom prostoru. Kazneni udarac je izveo Nemanja Milosavljević koji je šutirao jako ali je pogodio prečku. Domaći su pretili iz prekida jer su bili dominantni u visini i svaka nabačena lopta sa strane je bila opasnost po gol Savića. Gosti su pokušavali kontranapadima preko Miloša i Marka Kovačević po levoj strani ali bez prave završnice.

U drugo poluvreme fudbaleri Sloge ulaze odlučnije i u ovom period igre su bili za nijansu bolji rival. Već u 60. minutu odličan prodor Marka Kovačevića po levoj strani, još bolji pas do Luke Rakovca koji iz prve šutira u ugao, ali se golman domaćih Anđelković izvio koliko je dug i odbranio. U 64. minutu odličan prodor rezerviste Pećerića koji vara svoje čuvare, upućuje odličan šut međutim ponovo je uspešniji Anđelković koji je krajnjim naporom odbranio ovan pokušaj. Prvu priliku u drugom poluvremenu domaći igrači stvaraju u 71. minutu i opet posle kornera. Centaršut sa leve strane lopta neshvatljivo pada na peterac na nogu Nemanje Milosavljevića koji sa 5 metara šutira nebu pod oblake. Još jednu šansu je imao Luka Rakovac koji je odlično reagovao na dobar centaršut Nikole Petrovića, ali je njegov udarac glavom u 73. minutu otišao preko gola. Poslednju priliku na utakmici je imao domaćin u 85. minutu kada je sudija Đorđević dosudio slobodan udarac na nekih 18 metara od gola. Odličan šut Milosavljevića pogađa stativu već savladanog Savića.

Fudbaleri Sloge su tako nastavili niz od sedam utakmica bez poraza što će ih najverovatnije nizom drugih okolnosti ostaviti u ovom rangu takmičenja. Preostaje još jedna utakmica kada na stadion Kraj Morave dolazi Bošnjane, i eto dobre prilike da se fudbaleri Sloge od svojih navijača u ovoj sezoni orpsote pobedom.

Stepoš - Sloga (L)  0:0

Igrališe u G.Stepošu - gledalaca 20. Sudija: Marko Đorđević (Kruševac)

Stepoš: Andjelković Đokić, Ne.Milosavljević, No.Milosavljević, Stojadinović, Stanojlović, Rakić (od 75.Miljojković), Arsenijević, Aleksić, Slavković, Petković

Sloga (L): Savić, Kostović (od 50. Pećerić), Milošević, Ni.Petrović, L.Rakovac, Milojević, Mladenović, Mš.Kovačević, Ma.Kovačević, R.Rakovac (od 65. Stojanović), Misirlić.

Bošnjane 0 : 5 Vinogradar
Gornji Stepoš 0 : 0 Sloga (L)
Kupci 3 : 1 FUD
Mačkovac 3 : 1 Jastrebac (VŠ)