Sloga iz Lozne je na svom terenu poražena od imenjaka iz Dašnice

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

Fudbalerima Sloge iz Lozne nikako da krene. Pretrpeli su još jedan popraz na startu novog prvenstva. Ovoga puta u Lozni su bili bolji  fudbaleri Sloge iz Dašnice. Gosti su došli do pobede pre svbega nadahnutom igrom najboljeg igrača susreta Borisa Djordjevića.

U prvom poluvremenu vredno pomena je lucidno dodavanje Djordjevića prema Milivojeviću kome je ostao lakši deo posla da ubaci loptu u mrežu za 0:1. Domaćin je jalovo napadao i za prvo poluvreme nije uputio nijeda šut u gol gostiju.

Samo što je počelo drugo poluvreme u 48. minutu jedan odličan šut golman domnaćih Čelić odbija u korner. Udarac iz ugla je izveo Djordjević, a najviši u skoku pored statične odbrane domaćina je bio Aca Obradović koji duplira vođstvo gostiju. Prvi kakav takav šut u okvir gola gostiju je uputio N.Nedeljković pošto je ušao u igru. Na proigravanje Miloša Kovačevića Nedeljković je iz gužve iz kolena uputio šut, ali golman Ćirković je bio spreman i odbranio je udarac. Djordjević je nastavio svoju simultanku pa je u 57. minutu proigrao ponovo Acu Obradovića koji je šutirao iskosa sa leve strane u suprotni ugao i pogodio za 0:3. I onda u 62. minutu majstorija Borisa Djordjevića. Napravio je nekoliko driblinga i sa 5-6 metara iskosa sa leve strane lobovao Čelića za 0:4. Svojim potezom je zaradio aplauze objektivne publike u Lozni.

Od tog trenutka dolazi period igre u kome igrači iz Lozne napadaju a gosti se opredeljuju za odbranu. U 67. minutu jednu loptu u šesnaestercu prima Miloš Kovačević na njega naleće jedan igrač gostiju i obara ga. Vrlo nesigurni sudija Stojanović pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač penala je Nikola Petrović. Pogodak je osokolio domaće fudbalere koji su još žešće krenuli ka golu gostiju iz Dašnice. U 71. minutu igrač gostiju Milojević rukom povlači Kovačevića u prodoru i novi penal za domaćina. Ponovo je siguran bio Nikola Petrović za konačnih 2:4. U 77. minutu jedan igrač gostiju šut Kovačevića zaustavlja rukom. Da ne bi bilo mnogo da dosudi i treći penal sudija Stojanović je ostao nem.

Sve u svemu zaslužena pobeda gostiju.

Sloga (L) - Sloga (D) 2:4 (0:1)

Strelci: Niloka Petrović u 67. i 71. mutu za Slogu (L), a Milivojević u 34,  A. Obradović u 49. i 57. Djordjević u 62. minutu.

Sloga (L): Čelić, Kostović, Vasiljević D. (Vasiljević A.), S.Nedelojković, Milošević, Ni. Petrović, Milojević, Milosavljević (N.Nedeljković), Ne.Petrović, Ma.Kovačević, Mš.Kovačević.

Sloga (D): Ćirković, Obradović DJ., Rajić, Obradović N, Milivojević, (Kovačević), Obradović A., Marković, Mijajlović, Valjarević, Petković, DJordjević (Todić).

Vinogradar 5 : 2 Mladost (T)
Parunovac 2 : 0 Rubin
Trudbenik 4 : 2 Čitluk
Mačkovac 2 : 1 Temnić 1924
Kupci 2 : 4 Sloga (Ć)
Gornji Stepoš 0 : 0 Sebečevac