Poraz fudbalera Sloge iz Lozne na startu novog prvenstva

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

Na startu novog prvenstva Prve lige Rasinoskog okruga fudbaleri Sloge iz Lozne su pretrpeli poraz na svom terenu od ekipe Vinogradar iz Zleginja. Dok su imali snage Lozanci su pružali dobar otpor, fizički spremnijoj i iskusnijoj ekipi Vinogradara. Utakmica je počela dobrim napadima domaćih fudbalera koji su konstantno napadali i stvarali šanse. U jeku napada domaćina prvu pravu šansu za postizanje pogodka su imali gosti. Posle jednog kornera na 3-4 metra od gola Sloge lopta dolazi do jednog igrača Vinogradara koji šutira, ali se juče vrlo dobri golman Čelić bacio i bravurozno odbranio ovaj šut. I konačno u 20. minutu svoju dobru igru domaći igrači su krunisali pogodkom. Naime, jednu dubinsku loptu je u srcu šesnaesterca gostiju prihvatio Petrović, fintom šuta je iz igre izbacio jednog gostujućeg fudbalera kome nije preostalo ništa drugo nego da ga ruši. Juče dobri sudija Prtšić je pokazao na belu tačku, a siguran egzekutor najstrožije kazne je bio Jovanović. Do poluvremena vredno pomena je jedino odličan šut Danilovića sa oko 30 metara koji je Čelić odlično odbranio.

Drugo poluvreme je počelo napadima gostujućih fudbalera. Već u 50. minutu iskusni Danilović je prihvatio jednu loptu na oko 25 metara od gola Čelića i samo kako to on zna uputio jak i precizan udarac koji nebi odbranila ni dva golmana. Primljeni pogodak nije obeshrabrio domaće igrače koji su nastavili da ugrožavaju gol Radulca. Ređali su se šutevi Stojanovića, Petrovića i Jovičića koji su završavali izvan okvira gola. U 66. minutu izvanrednim solo prodorom Petrović vara nekoliko protivničkih igrrača i rezantnim udarcem u bliži ugaro ponovo doveo Slogu do prednosti. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim. Fudbaleri Sloge su izgubili snagu, a preiskusna ekipa iz Zleginja je to znalački iskoristila. Izvanrednu igru iskusni Danilović je krunisao sa još dve asistencije ka svojim igračima za potpuni preokret i pobedu Vinogradara. Najpre je uputio izvanredan centaršut sa leve strane kojim je pogodio svog igrača Miladinovića kome je ostao lakši deo posla da ubaci loptu u mrežu za izjednačenje. Pobedonosni pogodak je postigao odlični Maksić u 77. minutu koji je posle dobrog proigravanja od strane Danilovića odlično okrenuo dva igrača Sloge i savladao Čelića za veliku radost gostiju.

Moramo napomenuti i odlično navijanje grupe vernih navijača Sloge koje ovoga puta nažalost nije pomoglo njihovim ljubimcima da postignu bolji rezultat.

Sloga (L) 2 : 3 Vinogradar
FUD 1 : 0 Bošnjane
Jastrebac (VŠ) 2 : 1 Gornji Stepoš
Sloga (D) 1 : 3 Kupci
13. April 1 : 2 Mačkovac
Sebečevac 3 : 1 Trudbenik
Sloga (Ć) 10 : 0 Parunovac
Temnić 1924 1 : 2 Mladost (T)