Jedinstvo iz Kraljevaca ubedljivo u derbiju

U Kraljevcima je danas odigran derbi OFL Ruma-Irig-Inđija-Stara Pazova, a snage su odmerile jedine dve ekipe koje su imale stopostotan učinak na početku prvenstva. Obe ekipe su u meč ušle veoma motivisane, ali su domaći na kraju zasluženo slavili.

Na početku utakmice, gosti su imali više od igre, konstantno su napadali ali iz tri stopostotne prilike nisu uspeli da savladaju danas odličnog Bašića. Kazna za promašaje usledila je u 14. minutu kada je Dragan Tomić sjajno reagovao na pas Marka Lazarevića za 1:0.

Taj gol je psihički podigao ekipu iz Kraljevaca koji na krilima tog gola igraju veoma angažovano i požrtvovano u nastavku. Gosti su probali da se trgnu, imali nekoliko kontri i polukontri, ali sve nade im je srušio svojim drugim golom Dragan Tomić. Iskoristio je nesporazum u odbrani gostiju i povisio rezultat na 2:0. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvreme pošteno nije ni počelo, a već je bilo 3:0. Kapiten domaće ekipe, Marko Lazarević najbolje se snalazi posle prekida i donosi tada već nedostižnu prednost za domaće. Nakon tog gola usledila je prava uspavanka. Gosti su preko Lozančića imali sjajnu priliku da smanje rezultat ali je Bašić sjajnom paradom opet odbranio svoj gol.

Do kraja utakmice veoma slab tempo, ali pred sam kraj viđena je prava majstorija. Aleksadar Simić je primetio da je golman gostiju Veljović malo više izašao i veoma inteligentnim lob udarcem postavio konačnih 4:0. Apsolutno zaslužena pobeda domaćih, koji su ovom pobedom pokazali da su jedna od najboljih ekipa u ligu, dok su gosti uvedili da su trenutno ipak daleko od višeg ranga, i da moraju mnogo više da rade na mnogim segmentima igre.

STADION: Jedinstva. GLAVNI SUDIJA: Jovan Stolić (Ruma). DELEGAT UTAKMICE: Jovan Petrušić. STRELCI: Dragan Tomić u 14. i 40. minutu, Marko Lazarević u 49. minutu i Aleksandar Simić u 87. minutu za Jedinstvo. ŽUTI KARTONI: Popović, Nešković, Ostojić (Jedinstvo), Vidić (Polet).

JEDINSTVO: Bašić, Stanković Goran (od 61. Simić), Cvetičanin, Tomić, Lazarević Marko, Stanković Stefan(od 20. Ostojić), Nešković, Popović, Spasojević(od 66. Bogdanović), Lazarević Stefan, Beljin.

POLET: Veljović, Živić, Vidić, Lozančić, Damjanović (od 46. Cvijanović), Perić, Miletić (od 57. Vasić), Marić, Nešković (od 46. Bujanović), Marković (od 75. Paravil), Petrović.

Car Uroš 7 : 2 Planinac
Jedinstvo (K) 4 : 0 Polet
Sloga (S) 3 : 1 Sloga (K)
Borac (S) 0 : 2 27. Oktobar
Graničar 2 : 2 Vojvodina
Borac (J) 0 : 6 Donji Petrovci