16.02.2026 FK Železničar Inđija

Železničar beleži maksimalan učinak u pripremama i najavljuje borbu za Prvu ligu

Igrači Železničara na treningu - foto: Petar Zinajić Vučković

Do početka prolećnog dela prvenstva ostale su još tri nedelje, a fudbaleri FK Železničar ulaze u završnu fazu zimskih priprema sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem radu. Ekipa je odigrala pet kontrolnih utakmica i zabeležila isto toliko pobeda, što predstavlja snažan temelj i dodatni motiv pred nastavak sezone i borbu za plasman u Prvu ligu Srbije.

Šef stručnog štaba Vladimir Livaja istakao je da je zadovoljan tokom priprema, radnom disciplinom ekipe i procesom uklapanja novajlija u postojeći sistem.

"Pripremni period protiče po planu i mogu da budem zadovoljan. Dobro treniramo, a osim sitnih povreda i prehlada nije bilo većih problema. Kostur ekipe je ostao isti, ali novajlijama je potrebno vreme da se u potpunosti uklope. Do početka prvenstva ostale su nam još tri utakmice i cilj je da spremno dočekamo prvo kolo. Verujem da ćemo dostići željeni nivo forme i uigranosti. Momci rade maksimalno posvećeno i sada je fokus na detaljima koji mogu da naprave razliku", rekao je Livaja.

Kapiten Slavoljub Đokić, koji je tokom priprema postigao šest pogodaka i predvodio tim na terenu, naglasio je da je atmosfera u ekipi na visokom nivou, uz izraženu konkurenciju koja dodatno podiže kvalitet rada.

"Pripreme protiču veoma dobro. Od prvog dana vidi se ozbiljan pristup, energija na treninzima je na visokom nivou, što se prenosi i na utakmice. Još uvek tražimo najbolju kombinaciju za prvenstvo, a jaka konkurencija daje dodatni motiv svima da se izbore za svoje mesto u timu", istakao je Đokić.

Osvrćući se na lični učinak, kapiten Železničara naglašava da su golovi i pobede važni za samopouzdanje, ali da će se pravi izazovi videti tek u takmičarskim mečevima.

"Postigao sam šest golova, uključujući i het-trik protiv Zvezdare, ali pripreme su jedno, a prvenstvo nešto sasvim drugo. Svaki gol i pobeda znače za samopouzdanje, ali najvažnije je da kao ekipa budemo spremni za ono što nas očekuje. Pred nama su još jake provere i finale Kupa jesenjih šampiona. Završnica priprema biće zahtevna, ali verujem da ćemo potpuno spremni ući u nastavak prvenstva", poručio je Đokić.

Do početka drugog dela sezone Železničar će odigrati još tri kontrolne utakmice, nakon čega sledi nastavak šampionata, u kojem klub sa jasnim ambicijama ulazi u borbu za plasman u viši rang.


Hajduk (D) 4 : 2 Sloga (Č)
GFK Sloven 2 : 1 Mladost (BJ)
Mladost (O) 2 : 1 Veternik
OFK Vrbas 7 : 0 OFK Kikinda
Inđija 2 : 2 Železničar
Jedinstvo (SP) 1 : 1 OFK Bačka
Omladinac (NB) 3 : 1 Dinamo 1945
Sloboda (DT) 0 : 1 Naftagas
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Železničar 15 9 5 1 32
2 Hajduk (D) 15 9 4 2 31
3 Naftagas 15 9 3 3 30
4 Mladost (BJ) 15 8 3 4 27
5 Jedinstvo (SP) 15 7 5 3 26
6 Dinamo 1945 15 8 1 6 25
7 GFK Sloven 15 6 4 5 22
8 OFK Vrbas 15 6 3 6 21
9 Veternik 15 5 3 7 18
10 Omladinac (NB) 15 5 2 8 17
11 Sloboda (DT) 15 3 7 5 16
12 Sloga (Č) 15 4 4 7 16
13 Inđija 15 3 6 6 15
14 OFK Bačka 15 3 5 7 14
15 Mladost (O) 15 3 3 9 12
16 OFK Kikinda 15 1 4 10 7
XS SM MD LG XL XXL