Borac (S) vezao i četvrtu pobedu
Odbojkaši starčevačkog Boraca su ostvarili i četvrti uzastopni trijumf. Savladali su ekipu GIK Banata rezultatom 3:1. Odbojkaški derbi četvrtog kola Prve B lige, odigran je u hali sportova na Strelištu, prisustvovalo je oko tri stotine ljubitelja sporta, a favorit na papiru, opravdao je taj epitet i na terenu. Tok prvog seta, nije nagoveštavao laku pobedu Borca, čak naprotiv, jer su igrači Gik Banata iz Kleka bili maksimalno skoncentrisani i koristili su i najmanju nepažnju domaćih odbojkaša, tako da su sasvim zasluženo dobili prvi set, rezultatom 19:25.
Radost gostujućih igrača nije dugo trajala, pošto su odbojkaši Borca preuzeli stvar u svoje ruke, zaigrali su kako se od njih i očekivalo, i vrlo brzo su slomili otpor gostiju iz Kleka, ne davši im ni gram nade da bi mogli da se rezultatski vrate u utakmicu, o čemu najbolje govori set razlika u naredna tri preostala seta, 25:16, 25:15, 25:19.
Posle utakmice, u izjavi za sajt poluvreme.com, trener domaćih odbojkaša Vojislav Pavlović zadovoljan je rezultat i igrom svojih pulena, i veruje da će dobar učinak nastaviti i u Vršcu u narednom, petom kolu, koje je na programu naredne nedelje. Jedinu senku na utakmicu, baca po njegovim rečima veća podrška gostima u Hali, pošto su gosti realno gledano imali bar stotinak svojih pristalica, koji su doputovali iz Kleka i Zrenjanina, kazao je posle utakmice trener Pavlović.
Borac iz Starčeva je na susretu sa Banatom iz Kleka imao na raspolaganju sledeći sastav: Farkaš, Knežević, Simijonović, Stevović, Karišik, Tomić, Kovačević, Milošević, Radanović, Janjušević, Poznić i Nerandžić. Narednog vikenda kako smo i rekli gostuju u Vršcu, i u šestom kolu su gosti, ovoga puta u Obrenovcu, domaćem Tentu. Prvi naredni susret na domaćem terenu, Borac iz Starčeva igra u okviru sedmog kola, protiv ekipe Smedereva