Rukometašice Kragujevačkog Radničkog savladale ŽRK Požarevac

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru četvrtog kola Super B lige za žene savladale ekipu Požarevca rezultatom 39:30, poluvreme 20:18 i tako došle do druge ovosezonske pobede.

Rano vođstvo Požarevljanki 2:0 nije obeshrabrilo znatno mlađe i neiskusnije igračice Radničkog. Bilo im je potrebno par minuta da stabilizuju svoju prepoznatljivu odbranu, proradile su ubitačne kontre i utakmica je vrlo brzo ušla u rezultatski egal. Smenjivale su se ekipe u minimalnom vođstvu sve do 20. minuta kada gostujuće igračice pogotkom večeras izuzetno raspoložene Ajlin Bjelak dolaze do 2 gola prednosti (11:13). Imale su gošće u jednom trenutku golom Natalije Mikić i opipljivih 3 razlike (17:20, 30. min), ali se na 10to minutni odmor odlazi prednošću Radničkog 18:20.

Kragujevčanke su furiozno krenulo u drugom delu igre, čvrsta odbrana, munjevite kontre su dovele do serije 9:2 i u 42. minutu na semaforu je stajalo 20:29. Proradila je veza bekovske linije Kolak-Aleksić sa nezaustavljivom Bjelak, razbranila se u tim trenucima i Amina Hasanović i već tada je bilo jasno da bodovi odlaze u Kragujevac. Do kraja utakmice šef struke Rodoljub Kurandić je ukazao šansu svim igračicxama koje su uspešno privele meč kraju u istom tempu održavši 9 golova prednosti za konačnih 30:39.

Ovom pobedom Radnički je i dalje na šestom mestu sa 5 osvojenih bodova.

U redovima Požarevca najefikasnija je bila Olja Nikolić sa 11 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Ajlin Bjelak sa 15 Jasmina Kolak sa 6 postignutih golova.

Ekipa Radničkog će u nedelju 28.oktobra ugostiti ekipu Pančeva u okviru 5. kola Super B lige.

Požarevac – RK Radnički 1964 30:39 (18:20)

Požarevac: Hala "KSC Požarevac". Gledalaca: 100
Sudije: Bojan i Goran Tepavčević
Sedmerci: Požarevac 9 (7), Radnički 1 (0)
Isključenja: Požarevac 10 min, Radnički 16 min

PožarevacStanojević, Petković 8, Stanojević, Karadinović 1, A. Dimitrijević, T. Dimitrijević, Fatou 3, Stanojević, Stojković, Petković 2, Maksimović 5, Vujčić, Nikolić 11, Toljaj, Korać

Radnički 1964: J. Pojužina (4 odbrane),Đorđević 3, Radosavljević, Srećković 1, Bjelak 15, Blagojević 2, Hasanović (11 odbrana), Anja Vlašković, Mikić 4, Anastasija Vlašković 1, Durlević, Todorović 1, Tijana Petrović 2, Kolak 6, Aleksić 4, Ž. Pojužina

Igrač utakmice: Ajlin Bjelak