Kiša golova u Šamcu

Kiša golova u Posavini. Kozara je povela u 13. minutu preko Nevena Bunića, u 22. minutu Aleksandar Majdanac sačekao je centaršut sa desne strane i loptu pospremio u mrežu.

Fudbaleri Borca iz Šamca / foto: Tanja Vanovac

Onda su Gradiščani malo stali. Domaćin je u 37. minutu ublažio tu prednost rivala kada je Neđo Šuka izveo slobodan udarac sa 20 metara. U posljednjim trenucima prvog poluvremena poklizao se Ranko Galešić, lopta došla do usamljenog i iskusnog Ozrena Perića koji takve poklone pretvara u svoja slavlja.

U nastavku se Borac probudio zahvaljujući Šuki. U 59. minutu ukrao je loptu gostima, pobjegao po desnoj strani, sačekao da mu Stefan Đakušić krene u susret, a onda je loptu poslao u suprotni ugao.

U 71. minutu Aleksandar Popović igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a Šuka kazneni udarac pretvara u poravnanje rezultata. Gosti su krenuli sa centra, pa izborili korner sa lijeve strane, loptu je glavom zahvatio Igor Makitan i poslao u mrežu. Borac nastavlja sa inicijativom, a gost u posljednjim trenucima ponovo poentira. Veliku grešku Janka Dujmušića koristi Popović koji lobuje Raifa Smajića i postavlja konačan rezultat utakmice.

BORAC - KOZARA 3:5 (1:3)

Strijelci: 0:1 Bunić (13), 0:2 Majdanac (22), 1:2 Šuka (37), 1:3 Perić (44), 2:3 Šuka (59), 3:3 Šuka (71) iz penala, 3:4 Makitan (72), 3:5 Popović (88).
Stadion: Gradski.