Komšije - komšijski!

Borac i Tekstilac odigrali su zanimljim meč u Šamcu, a gledaoci su na kraju vidjeli remi sa po dva gola u obje mreže.

Borac je rano poveo, u 5. minutu, kada je upotrebljiv centaršut sa lijeve strane uputio Nikola Šarkanović, lopta došla do Nike Đurića koji pogađa cilj. Tri minuta kasnije zatajili su defanzivci domaćih, pa je dobro šutirao Gedeon Guzina, a golman Raif Smajić uz pomoć stative loptu šalje u korner. U 12. minutu bila je opšta gužva pred golom Duška Pećića, do lopte je došao golobradi Nikola Šarkanović i pogodio mladog čuvara mreže Tekstilca. U 38. minutu Drvenćani su imali lijepu priliku da smanje prednost rivala, nabačena lopta sa desne strane, do nje je došao mladi Siniša Simić, zahvatio je glavom i poslao iznad praznog gola. U posljednjim trenucima prvog poluvremena domaći fudbaleri su stali i čekali kraj, a Nenad Đukić uputio udarac sa oko 18 metara i vratio nadu gostima.

U nastavku utakmice Tekstilac je imao snagu i volju, a Borac na svojoj klupi dva golmana i golobradog fudbalera Krstu Mišića. Ispostavilo se da je to presudilo jer su gosti u 81. minutu stigli do izjednačenja. Guzina je centrirao sa lijeve strane, a Marko Rastović utrčao u prazan prostor i zakucao loptu u mrežu. Borac i Tekstilac su svoju utakmicu i ovu sezonu završili komšijski, miroljubivo i neriješeno.

BORAC - TEKSTILAC 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Đurić (5), 2:0 Šarkanović (12), 2:1 Đukić (44), 2:2 Rastović (81).
Stadion: Gradski u Šamcu.