Rutinska pobeda Temnića nad Sinđelićem

Lakše nego što se očekivalo fudbaleri Temnića su i pored nešto slabije igre rutinski i sigurno pobedili goste sa Niškog Durlana .Doduše u tome su im pomogli u 12. minutu  gostujući igrači Stamenković i Nikolić koji su toliko bučno reagovali na jednu sudijsku odluku uputivši glavnom sudiji niz pogrdnih i ružnih reči koje je čuo ceo stadion da ovom ništa nije ostalo nego da im obojici pokaže put u svlačionicu . Umesto da brojčanu prednost iskoriste,domaći igrači su se opustili previše komplikovali u završnici ali su i pored toga Sibinović posle centaršuta Lazarevskog i Pavlović posle dobrog pasa Radovanovića glavom neometani promašili prazan gol.

Ipak u 34. minutu potez utakmice. Na nekih 25 metara poludesno dosuđen je slobodan udarac za domaće loptu je namestio Igor Petrović i dok su svi očekivali da po toj lopti raspali Temnićev tobdžija Igor Pavlović ovaj prvi (Igor Petrović ) je pogodio i skinuo paučinu  levih raklji nemoćnog golmana gostiju Đorđevića za dogotrajni aplauz najboljem potezu utakmice.

Drugo poluvremene slično prvom ,domaćin apsolutno dominantan ali mnogo komplikacija u završnici . Ipak u 75. minutu utakmica je rešena posle odličnog prodora Sibinovića po levoj strani usledio je centaršut na drugu stativu gde je Temnićev internacionalac Vlade Lazarevski rutinski povisio na 2:0. Gosti su i sa manjkom igrača pokušavali da ugroze gol domaćih pogotovo preko raspoloženog Macana Lazarevića ali bez uspeha a onda se u 90 minutu posle odličnog centaršuta sa leve strane u šesnaestercu gostiju najbolje snasao Vukajlović ,glavom lobovao golmana za konačnih 3:0 , pa je Temnić sada na samo bod iza lidera iz Jagodinskog naselja Tabane.

REČ TRENERA:

Trener gostiju Zoran Dimitrijević čestitao je  Varvarincima na zasluženoj pobedi a o isključenju njegova dva igrača u 12. minutu samo je rekao da nema reči opravdanja i da će biti žestoko kažnjeni.

Trener domaćih Saša Milosavljević i pored pobede nije bio zadovoljan igrom svog tima. Moji igrači jednostavno nisu umeli da igraju gde smo imali ovakvu brojčanu prednost . Ipak sam zadovoljan samo pobedom.

TEMNIĆ-SINĐELIĆ  3:0 (1:0)

Strelci. 1:0 Igor Petrović u 34,2:0 Lazarevski u 75 ,3:0 Vukajlović u 90 minutu. Stadion Temnića U Varvarinu, gledalaca 500. Sudija: Ilić Aleksandar (Paraćin) 8. Opomenuti igrači: Rajković, Miletić, Lazarevski (Temnić) i Strahinja Petrović (Sinđelić). Crveni kartoni: Dejan Stamenković i Nikola Nikolić (Sinđelić) obojica u 12 minutu. Igrač utakmice: Igor Petrović (Temnić).

Temnić: Kostić 7, Lazarevski 7, Petrović 7, Radovanović 7, Žerjav 7, Vukajlović 7, Pavlović 7, Rajković 7, Sibinović 7 (Simonović 7), Jovanović 7 (Miloš Marković 7), Petković 6,5 (Miletić 7).

Sinđelić:  Đorđević 6,5, Stojanović 6,5, Mladen Petrović 6,5 (Mladenović-), Marinković 6, Vidanović 6,5, Strahinja Petrović 7 (Petković-), Stojkov 6, Rakočević 6,5, Lazarević 7, Stamenković-), Nikolić.

Česti vazdušni dueli u kaznenom prostoru gostiju

Veterane predvodio legendarni Bora Čabrić čovek sa preko 800 utakmica za prvi tim Temnića

Zoran Dimitrijević trener Sinđelića:Čestitke domaćinima,nedisciplina mojih igrača biće kažnjena

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion