MFL Sombor : Kirbaj preči od utakmice

Po odličnom vremenu i dobro pripremljenom terenu odigrana je nepavnopravna utakmica starih rivala , OFK Metalca iz Sombora i Jedinstva 1947 iz Koluta, koja je prekunuta 13 minuta pre kraja, jer su gosti ostali sa sedam igrača na terenu. Na ovu utakmicu IX kola Međuopštinske Lige, kolućani su došli sa svega devetoricom fudbalera, koji nisu imali šanse da se kući vrate neporaženi. Prema izjavama prisutnih gostiju, pojedinim fudbalerima iz Koluta je bio „važniji“ Kirbaj u Bezdanu, gde su proveli popodne , već utakmica u Somboru, gde je Jedinstvo spašavalo ugled svoga kluba.

Iako je odigrano svega 77 minuta, postignuto je 9 golova,a het-trikom se proslavio Vojislav Zvekanov, centarfor domaćih, koji je u prvom poluvremenu dao dva gola,a jednom je strelac bio njegov imenjak Paćirski. Gosti su preko Mandića u finišu prvoga dela smanjili na 3:1, a nastavak utakmice u drugom delu prošao je u znaku efikasnije igre domaćina, koji su golovima Milekovića, Saboa (2) i Zvekanova stigli do visoke pobede. Krtinić iz Jedinstava je ublažio poraz drugim golom u 63 minuti susreta.

Do prekida je došlo najpre što je golman Kljajić prvo opomenut žutim kartonom u 51 minuti zbog nesportskog ponašanja,a potom je u 75 , zbog psovke upućene sudije Nemanji Stojčeviću, zaradio i isključenje.Nakon toga još jedan fudbaler Jedinstva je zadobio povredu, i morao je napustiti teren, jer nije bilo zamene na klupi gostiju, kojih je na terenu ostalo svega sedam, pa je to bio dovoljan razlog da sudija Stojčević odsvira kraj utakmice.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA : OFK METALAC-JEDINSTVO 1947 7:2 (3:1)

Sombor 25 oktobar 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 30. Sudija : Stojčević, pomoćnici Haler i Malbašić (svi iz Sombora) Delegat Ostoja Jakšić (Sombor). Strelci: Zvekanov u 18, 25, 69, Sabo u 67 i 71, Pačirski u 26 i Mileković u 50 za OFK Metalac, a Mandić iu 45 i Krtinić u 63 za Jedinstvo. Žuti karton Kljajić(Jedinstvo)Crveni karton Kljajić ( Jedinstvo) u 75 minutu. Igrač utakmice Vojislav Zvekanov (OFK Metalac)

OFK Metalac : Ogrizović, Mileković, Atlić (Krstanović), M. Pačirski,V. Pačirski, Kljajić,Kovačević (Berić),Antal (Sabo), Lekaj, Kekić i Zvekanov.

Jedinstvo 1947 : Kljajić, Ivakić, Krizmanić, Maljković, Marinković, Mandić, Basta, Lukić i Krtinić

Izveštaj pripremio:Ostoja Jakšić,delegat utakmice