23.11.2015 Miloš Zbućnović

Pobeda Hajduka u poslednjem kolu jeseni za učinak 11 pobeda i jedan remi

Fudbaleri Hajduk Juniora u poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata, pobedili su u Kupusini ekipu Partizana rezultatom 0-2.

Tako hajduci odlaze na zimski odmor sa jesenjom titulom prvaka. Ostvarili su u 12 utakmica učinak od 11 pobeda i jedan remi, uz gol razliku +42, dali su 50, a primili 8 pogodaka. Drugoplasirani Aleksa Šantić ima 6 bodova manjka u odnosu na Hajduk, a Crvenka i Graničar iz Riđice po 8 bodova manje od lidera prvenstva.

Utakmica u Kupusini odigrana je u nedelju, po izuzetno teškom terenu koji je bio natopljen kišom.

Prvih desetak minuta protekli su uglavnom u borbi na sredini terena, to je ujedno i deo terena koji je najviše bio pod vodom. Bilo je nekoliko solidnih prilika za Hajduk u tom delu igre. Svakako najbolja šansa je bila u ona u kojoj se našao najbolji strelac lige Danojevic u 35. minutu, lepo je šutirao sa 10 metara od gola domaćina, iskoso sa leve strane, postigao pogodak, ali na čuđenje većine na stadionu glavni arbitar nije priznao gol. Treba istaći da je i golman Partizana na krajnje fer način odmah priznao da je gol regularan.

Ova sudijska odluka je unela nervozu kod hajdukovih igrača. Zatim iz jedne neoprezno branjene akcije u 44. minutu utakmice, hajduci su dopustili napadaču domaćih da izađe sam pred golmana Janičića koji ga je oborio. Arbitar je pokazao na belu tačku i dodelio crveni karton golmanu Hajduka.

Domaći ne koriste penal, lopta je prošla pored stative u gol aut.

Rezultatom 0-0 se otišlo na odmor.

Sudijska nepravda i dogovor u svlačionici da se ide na pobedu kao da su prenuli i dali dodatni motiv kuljanima, koji su dominirali u celom drugom poluvremenu iako sa igračem manje.

Već u 47. minutu beli izvode odličnu akciju koju omladinac kluba Davidović kruniše pogodkom, 0-1 je tada glasio rezultat. Hajduk nastavlja sa napadačkom igrom i nakon datog gola, ređale su se lepe akcije i šanse za pogodak. Na još jednu realizovanu čekalo se do 70. minuta kada je Danojević postigao svoj 22 gol u dosadašnjih 12 utakmica. Ni vođstvo od dva prema nula, ni igrač manje, nisu umanjili želju kuljana za postizanjem još golova, ali do toga pored još nekoliko izglednih šansi nije došlo. Konačnih 0-2, i Hajdukova 11 pobeda je ubeležena. Treba pohvaliti i domaćine utakmice koji su bili fer i korektni.

Sezona se nastavlja u martu. Hajduk se vraća u velikom stilu.

Partizan 0 : 2 Hajduk Junior
Jedinstvo (R) 3 : 3 Rastina 1918
KFK Kula 0 : 2 Graničar
OFK Metalac 1 : 0 Dinamo
Jedinstvo 1947 1 : 3 Dunav
Crvenka 13 : 1 Telečka