MFL Sombor : Metalcima bod iz Sonte

Prvenstveni susret Međuopštinske Lige, igran u Sonti između domaćeg Dinama i gostiju iz Sombora završen je nepopularnim rezultatom 0:0, a oko 120 gledalaca moglo je videti jednu borbenu , na momente rastrzanu utakmicu, u kojoj su obe od ekipa imale svoje šanse, ali golova nije bilo.Ekipi iz Sombora ovo je druga utakmica zaredom na kojoj nisu dali, ali nisu ni primili gol

Ovaj sportski događaj, igran po lepom i sunčanom vremenu, ako ne po golovima, ostaće upamćen po nečemu drugom, što su prisutni gledaoci mogli da vide, i da se upoznaju sa jednim projektom , na kojem radi Ana Tudor, slikarka iz Sonte, koja živi na Hvaru. Naime, ova penzionerka radi na projektu „Kilometar Dunava na platnu“, i tokom utakmice je priredila jedan mali perfonmans, kada je okačila na ogradu jedan deo tog velikog platna, i pre utakmice, i u poluvremenu slikala na njemu.

Detalj pred golom gostiju iz Sombora  (Snimio : Ivan Andrašić)

Što se tiče same utakmice,ona je protekla u igri između dva šesnaesterca,ali su i jedna i druga ekipa imale svoje prilike za postizanje golova. Iz prvog poluvremena , šansa Erdešija i stativa Bukovca, mogle su doneti prevagu domaćinima, a na drugoj strani gosti su u drugom poluvremenu mogli učiniti nešto više. U tom periodu , domaćini imaju primedbu na pomoćnog sudiju , i dizanje zastavice iz situacije koja nije mirisala na ofsajd.

Međuopštinska Liga DINAMO- OFK METALAC 0:0

Sonta,26. April 2015 godine. Igralište Dinama. Gledalaca 120. Sudija Krstić(Odžaci), pomoćnici Mitrović (Odžaci) i Cvenić (Apatin). Delegat Kalić (Deronje) Žuti kartoni : Tadijan i Bukovac (Dinamo ) a Jukič, Antal i Lekaj (OFK Metalac). Crveni kartona nie bilo

DINAMO : Smiljanić, Topal,Kušljić, Mihaljev, Tadijan, Gal, Erdeši(Dekan), Đurkov,Bukovac,Kovač i Duraković (Vučičević) Trener Vinko Đanić.

OFK METALAC : Ogrizović,Bogunović, M. Pačirski, Kljajić, Atlić, (V. Pačirski),Šantor, Jukić, Mileković, (Krstanović), Antal(Kovačević), Lekaj i Sabo. Trener Tihomit Đenić

Ostale fotografije na ovom Linku( klikni)

Dinamo 1 : 5 Aleksa Šantić
Radnički 1918 4 : 0 Rastina 1918
OFK Metalac 0 : 1 Partizan
Jedinstvo 1947 0 : 5 OFK Šikara