MFL Sombor : Metalci stigli do prve pobede

Dvadesetdva fudbalera na terenu, po četiri rezerve na obe strane, treneri i predstavnici klubova, sudijska trojka i delegat, i još trideset gledalaca, akteri su, i posmatrači utakmice Međuopštinske Lige, koja je igrana na igralištu kraj pruge u Somboru. Derbi klubova sa začelja tabele, između domaćeg OFK Metalca i Jedinstva iz Ribareva, nije bio interesantan navijačima, jer su došli u malom broju, ali je zato ispunio očekivanja onih koji su tu utakmicu gledali.Lepo vreme i suv teren išli su na ruku fudbalerrima i malobrojnoj publici, i svi su zadovoljno napustili igralište pokraj železničke stanice u Somboru. Bila je to prava prvenstvena, borbena utakmica na kojoj je postignuto pet golova, od čega dva, koja se retko viđaju i na većim, i značajnijim mečevima.

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti u 33 minuti, ali je golman Kekić najpre odbio udarac ka golu, a igrač koji je pripucao loptu, bio je neprecizan. Ova šansa najavila je gol, koji su gosti postigli u 39 minuti, kada je Komadina sigurnim šutem pogodio mrežu OFK Metalca.Četiri minute kasnije, jedan prekršaj gostiju na dvadesetak metara od mreže Bašića, šutem iz slobodnog udarca, u predivan gol je pretvorio Vojislav Zvekanov, koji pogađa desni gornji ugao gola Jedinstva. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor,a u 62 minuti nova šansa gostiju, koju Kekić dobro sprečava, iako je napadač gostiju šutirao iz neposredne blizine.Dva minuta kasnije, Zvekanov uleće u šesnaesterac, i šutira pored gola. Vođstvo domaćina iznenadilo je sve na stadionu, pa čak i samoga strelca, Vojislava Pačirskog, koji je jednu loptu uputio visoko prema golu, a ona se u luku spustila pod prečku istrčalog golmana Bašića. Ovaj pogodak u 68 minuti izazvao je veliku radost među domaćinima,a ona se uvećala kada je Zvekanov tri minuta kasnije svojim drugim golom overio vođstvo metalaca. Minutu kasnije, jedna konfuzna situacija u šesnaestercu domaćina, i dilema oko ofsajda, završila je novim golom Komadine, i smanjenjem rezultata na 3:2. Do kraja susreta domaći su čuvali minimalnu prednost, a gosti nisu imali više snage i umešnosti da nešto poprave u rezultatu.

U samom finišu, jedna mirna utakmica imala je jednu varnicu, pa se sudija Perišić iz Srpskog Miletića mašio za žuti karton, i pokazao ga“ neposlušnima“, Kljajiću i Kaurinu. Kad smo već kod sudija, na utakmici je , sa zastavicom u ruci , debitovala mlada Andrea Hernaus,a njenu zbunjenost dobro je pratio glavni arbitar, i stvari postavljao na svoje mesto.

Međuopštinska Liga : OFK METALAC-JEDINSTVO(R) 3:2 (1:1)

Sombor, 4. Oktobar 2015. Godine. Igralište kraj pruge u Somboru. Gledalaca 30. Sudija Perišić (SR. Miletić). Pomoćnici Gaćeša i A. Hernaus(Sombor). Delegat : Mraović (Apatin). Strelci : Zvekanov u 43 i 71 i V. Pačirski u 68 za OFK Metalac , a Komadina u 39 i 72 za Jedinstvo . Žuti kartoni : Kljajić(OFK Metalac) i Kaurin (JedinstvoR.)Crveni kartona nije bilo . Igrač utakmice Vojislav Zvekanov (OFK Metalac)

OFK METALAC : Kekić, Stojnić (Krstanović), V. Pačirski, Stričević, Kljajić, M. Pačirski, Kovačević, Mileković, Sabo(Berić) Zvekanov i Mazinjanin.

JEDINSTVO(R) : Bašić, Bogunović, Kaurin, Rodić, Krpjan, Lerman, Komadina, Mudrinić, Kuridža, Radujk.o, Humel (Jerković)

Trenutak kada Zvekanov izjednačuje na 1:1 u 43 minuti utakmice