MFL : Bodovi ostali u slatkom selu

Utakmica drugog kola prvenstva Međuopštinske Lige , igrana u Crvenki između domaće istoimene ekipe i njihovih gostiju iz Sonte, ekipe Dinama, bila je ujedno derbi ovoga kola, jer su oba sastava u prvom kolu ostvarila dobre rezultate, crvenčani pobedili u Bačkom Monoštoru (1:4), a sonćani bili bolji od Jedinstva 1947 iz Koluta (6:0).Njihov međusobni susret privukao je oko 150 gledalaca na igralištu u Crvenki, a možda bi poseta bila i veća da nije bilo rukometne utakmice u Sportskoj hali najslađeg sela u Bačkoj.

Sam meč protekao je u pravoj prvenstvenoj borbi za svaku loptu,a igrači oba tima su se trudili da postignu što bolji rezultat za svoju ekipu. Početak je pripao domaćinu, i u prvih pet minuta puleni trenera Milenka Pene imali su tri povoljne prilike za postizanje gola. Na drugoj strani , gosti su imali svoje prilike do primljenog gola u 22 minuti,ali je golman domaćih bio na visini zadatka. Poveli su domaći fudbaleri golom Marka Kerekeša u 22 minuti, a 6 minuta kasnije, Boris Đurđević je povisio na 2:0. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1, a gol za goste je postigao Josip Bukovac u 40 minuti pošto je iskoristio neopreznost domaće odbrane i svome timu donio zračak nade u povoljan rezultat na kraju utakmice.

Međutim, u sedmom minutu nastavka, Đurđević je solidnim udarcem savladao čuvara mreže gostiju iz Sonte i time postavio konačnih 3:1. Do kraja utakmice igralo se između dva šesnaesterca,ali se rezultat nije menjao.

Derbi je protekao u fer i korektnoj borbi oba sastava,a opomene su zaradili fudbaleri za povlačenje za dres i bezobzirni start. Sudijska trojka na čelu sa Zoranom Vračar je dobro obavila svoj posao, što su na kraju utakmice konstatovali i sami akteri.

Međuopštinska Liga II kolo CRVENKA-DINAMO 3:1(2:1)

Crvenka 5. Septembar 2015. Godine. Igralište u Crvenki. Gledalaca:150. Sudije Z. Vračar, pomoćnici Gaćeša i Uzelac, delegat Ostoja Jakšiić ( svi iz Sombora) Strelci : Kerekeš u 22, Đurđević u 28 i 52 za Crvenku, a Bukovac u 40 za Dinamo. Žuti kartioni : Arsenić i Vučinić (Crvenka),a Đanić (Dinamo). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice S. Radmanović (Crvenka).

Crvenka: Vučinić, B. Radmanović,Subotić,Lazić, S. Radmanović, Pristajko(Jovović), Vukadinović(Radulović), Kerekeš (Radojčić), Subotić i Đurđević.

Dinamo : Lukač, Đanić(Rašeta), Kušljić, Miličić, Tadijan, Gal, Erdeši(Kovač), Klipa, Bukovac, Đurkov, Vučićević(Duraković).