Temnić opet lider na Istoku
Posle današnje pobede nad Radničkim iz Svilajnca fudbaleri Temnića su ponovo lideri Srpske lige  sa Istoka. Bila je to tvrda prava prvenstvena borba u kojoj su Varvarinci apsolutno zaslužili pobedu koja je mogla biti i veća da su strelci domaćih bili efikasniji.
Temnić je počeo ofanzivno a u prvom delu je odlično probijao po desnoj strani preko svog internacionalca Vlade Lazarevskog ,koji je već u 9. minutu bio u poziciji da postigne gol pošto ga je jednom dubinskom loptom odlično uposlio danas vrlo dobri Nikola Rajković ali je topovski šut otišao tik preko gola.Pokušao je potom Lazarevski u 15. minutu iz slobodnjaka,a onda je u 22. minutu sjajno prošao  uputio idealni centaršut ali bez efekta jer su se špicevi Temnića spetljali, isti igrač je u 24. minutu šutirao ali je lopta okrznula jednog igrača gostiju i otišla u korner.Potom Vukajlović sjajno šutira ali preko gola.

Sibinović trese mrežu Milanovića

Odlučio je šef struke Temnića da drugi deo počne još ofanzivnije. Ušli su špic Manojlović i Igor Pavlović.odmah se to osetilo u igri Sibinović je dobio više prostora po levoj strani počeo da pravi dar mar u odbrani gostiju.
To drugo poluvreme potpuno je pripalo Varvarincima. Najpre u 47. minutu posle prekršaja nad Rajkovićem iz slobodnjaka gađa Sibinović tik pored gola u 51. minutu idealan centaršut Lazarevskog za Manojlovića ali ovaj traljavo šutira,samo minut kasnije Igor Pavlović strahovito šutira slobodnjak ,golman Milanović odbija tu loptu ali usnuli napadači Temnića ne stižu do nje.Potom sledi bomba Milana Markovića u 55. minutu tik iznad gola,potom Sibinović u 58. minutu sjajnom solo akcijom probija po levoj strani ali zbog prevelike želje  za golom šutira pored a mogao je biti u tom trenutku dobar asistent.

A onda Ivan Paunović desetka Radničkog pravi glupost dobija drugi žuti karton i ostavlja goste sa desetoricom. Ali to postaje još veči problem za domaće kako probiti bunker gostiju.Miletić prolazi samo minut kasnije po desnoj strani dolazi na rogalj šesnaesterca odatle šutira traljavo  te golman Milanović to brani bez većih problema
Veliku šansu Temnić propušta u 65. minutu.Jedan od igrača Radničkog vraća loptu svom golmanu ovaj je hvata, idirekt za Temnić sa petrca ali Temnićevi igrači očigledno nisu vežbali te situacije.

Kakav skok superligaškog štopera Andrije Radovanovića (Temnić) foto Slobodan Simić

I onda konačno 1:0. Igrao se 66. minut po desnoj strani lepo prolazi Miletić i umesto da odmah centrira on ponovo zalama protivničke igrače a onda upućuje traljavi centaršut koji nebi došao ni do petrca ali tu je lukavi Manojlović koji pored usnulog golmana i odbrane gostiju pritrčava uzima tu loptu i sjajno na drugoj stativi asistira Sibinoviću koji zakucava loptu u mrežu za erupciju oduševljenja navijača Temnića.

Taj gol kao da je dao krila domaćim igračima koji i dalje atakuju sa svih strana. Manojlović iskosa sa desne strane pogađa stativu. Golman Milanović fantastično brani poluvolej Igora Pavlovića. Sibinović u 77. i 78. minutu sjajnim solo akcijama po levoj strani ulazi u šansu ali mu golman gostiju brani a onda pokazuje i kakav je asistent ,sjajno u 80. minutu upošljava Manojlovića koji je sam ispred Milanovića ali golman gostiju je uspešniji. Gosti samo jednom u drugom delu opasno prete Nikodijević sa nekih 27-28 metara topovsku šutira ali preko gola
a onda u 85. minutu valjda iz nemoći da zaustavi Sibinovića rezervista Jocić pravi grub start nad prvim strelcem Temnića i opravdano putuje u svlačionicu.Temnić nastavlja kao i do tada Miletić po desnoj strani prolazi topovski šutira preko gola a onda u poslednjem minutu danas vrlo dobri Manojlović odličnim šutem u donji desni ugao golmana gostiju stavlja tačku na ovu utakmicu za 2:0 i lidersku poziciju svog tima.

Temnić - Radnički (Svilajnac) 2:0

Strelci.1:0 Sibinović u 66, 2:0 Manojlović u 90. minutu.Stadion Temnića u Varvarinu,gledalaca 400. Sudija: Mladen Veselinović (Knjaževac) 7. Opomenuti igrači: Aćimović i Stašić(Radnički). Isključeni igrači. Paunović u 60. i Jocić u 85. (Radnički(Svilajnac). Igrač utakmice: Stefan Sibinović (Temnić).

Temnić: Slobodan Marković 7, Lazarevski 7,5. Petković 7 (Pavlović 7), Radovanović 7,5, Vukajlović 7, Petrović 7, Miletić 7, Milan Marković 7 (Krstić 7), Sibinović 7,5, Rajković 7,5, Simonović 7 (Manojlović 7,5).

Radnički: Danijel Milanović 7,5, Milenković 6, Đorđe Milanović 6,5, Radojević 6, Aćimović 6,5, Vladan Paunović 6,5 (Jocić-). Sihđelić 6,5, Stašić 6 (Bogdanović-), Nikodijević 7, Ivan Paunović 6,5, Stojanović 6.