Zona Morava: Omladinac (NS) - Trepča 2:1

Međusobni duel,u okviru 26.kola Zone „Morava“,Omladinac (NS) i Trepča (KM) dočekali su na pozicijama 10 odnosno 9,sa primarnom željom da se na kraju prvenstva nađu „iznad crte“.Dosadašnji okršaji dveju ekipa ukazivali su da je svako uspešniji na svom bunjištu,pa se shodno tradiciji dalo zaključiti da su domaći bliži trijumfu.No,svaki duel je novi početak a tradicija katkad ne znači puno.Ipak,više umeća ali i sportske sreće imali su fudbaleri u beloj opremi,savladavši rivala rezultatom 2-1.Na taj način je Omladinac preskočio Trepču i trenutno zauzima osmo mesto.Međutim,brige oko očuvanja statusa i dalje su prisutne,možda i do poslednjih 90 minuta lige.Gosti,današnjim neuspehom nisu značajnije umanjili šanse za ostvarenje cilja,pa će sami odlučivati o svom plasmanu.

„Zeleno-crni“ prvi prete,već u 6.minutu.Božović je zagrejao dlanove Marića,topovskim udarcem sa distance.Domaći uzvraćaju vrlo brzo.Dejan Vesić je prošao po levoj strani,„zavrnuo“ loptu u kazneni prostor a Milovanović nespretno reagovao i savladao sopstvenog čuvara mreže!Rezultat 1-0,minut četrnaesti.No,nisu pali gosti,uprkos kiks golu.Uspevaju da se konsoliduju i ekspresno poravnavaju rezultat,svega tri minuta kasnije.Vladimir Đokić je tukao sa 17-18 metara i pogodio gornji levi ugao Marićevog gola,za 1-1.Sjajan gol,koji je stvari vratio na početak.U intervalu od 27. do 30.minuta,tri puta se u prilici našao igrač Omladinca Đorđe Drobnjak.Najpre je šutirao pored gola unutar šesnaesterca,zatim pogodio prečku sa ivice kaznenog prostora,da bi treći put bio neprecizan,nakon pokušaja glavom sa peterca.Mora se priznati da je Drobnjakov šut glavom,golman Vakić bravurozno osujetio.Finiš prvog dela protiče u znaku Trepče.U 41.minutu idealna šansa za Đokića.Izašao je ispred Marića,obišao ga ali je oklevao sa udarcem,što koristi defanzivac Tomović i loptu izbacuje u korner.Izveden je korner a lopta dobila čudnu putanju,pa je golman domaćih,uz pomoć prečke spasio mrežu.

Igralo se otvoreno i u nastavku.Uvodnih desetak minuta donose po jednu priliku na obe strane.Najpre je Iričanin bio neprecizan sa distance,dok je lob Đokića sa 12-13 metara bio „mlak“ i Marić je stigao da interveniše.Situacija iz 65.minuta,mogla je meč da odvede u drugom smeru.Naime,napadač ekipe iz K.Mitrovice,Srđan Simić promašuje iz pozicije koja ne može biti idealnija.Uspeo je da prevari istrčalog golmana i kada je trebalo da pogodi nebranjenu mrežu,šutirao je preko gola,sa udaljenosti,ne veće od 5 metara!Činjenica je da je centarfor malo „izgubio korak“ ali bez obzira na sve,u datoj situaciji morao je bolje.Slična situacija na drugoj strani,viđena je 15 minuta pre kraja.Brzonogi Drobnjak uspeva da izbegne ofsajd zamku,izlazi pred Vakića,na drugoj strani je usamljeni Vesić,pas ide ka njemu ali prejako i „zicer“ odlazi u nepovrat.Stezali su Novoselci obruč oko gola protivnika tražeći pogodak.Igrao se 77.minut,kada je solidan udarac Veselinovića „paradom“ zaustavio Vakić.Pet minuta pre kraja,ni Vesić ne uspeva da pogodi sa desetak metara.Vremena je bilo sve manje i činilo se da je podela bodova na pomolu.Ipak,da tako ne bude pobrinuli su se Drobnjak i Tomović na isteku 87.mnuta.Đorđe Drobnjak je prošao po desnoj strani,ušao u kazneni prostor,zatim ubacio prizemnu loptu u peterac,gde se najbolje snašao Tomović i petom postigao pobedonosni pogodak za „zlata vrednu trojku“!Jedini bitan momenat do kraja,zbio se u 90.minutu.Tada je,zbog druge javne opomene isključen igrač Omladinca Dejan Vesić.Ali,premalo je bilo vremena da bi „zeleno-crni“ konkretizovali brojčanu nadmoć,pa su bodovi ostali u Novom Selu.