Pobeda Proletera za jesenju titulu

Fudbaleri Proletera iz Novog Sada pobedom od 2:1 protiv Sloge iz Temerina u zadnjem kolu prvog dela prvenstva, završili su jesenji deo takmičenja na prvom mestu Srpske lige „Vojvodina“. Sa ukupno 32 osvojena boda. Dva više od drugoplasirane Mladosti iz Bačkog Jarka. U jednoj fer i korektnoj utakmici po veoma hladnom vremenu, fudbaleri Proletera su teže nego što su očekivali došli do nova tri boda protiv vrlo dobre ekipe Sloge iz Temerina. Od samog početka utakmice domaći fudbaleri su ofanzivno krenuli ka golu gostiju. Prvu ozbiljniju priliku Proleter je imao u 14. minutu posle centaršuta Zorana Rakića iz slobodnog udarca, kada u šesnaestercu Sloge najviše skače Drakulić, udara loptu glavom, ali lopta prolazi tik pored stative gola golmana Jeličića. Gosti prvi put prete tek u 29. minutu kada sa nekih 20-tak metara šutira Džogović, ali golman Drinić je bio siguran. U 34. minutu posle jednog napada Sloge, lopta u šesnaestercu domaćina dolazili do Mirka Pekeza koji sjajnim driblinzima prelazi kompletnu odbranu domaćina i sa nekih 6-7 metara iskosa šutira u gol. Lopta prolazi pored nemoćnog golmana Damira Drinića i završava mreži.

Nakon vođstva gostiju domaćin je u prvom delu meča najbolju priliku za izjednačenje imao u 36. minutu nakon izvedenog kornera, kada je Boško Balaban sa nekih 6-7 metara glavom šutirao u gol, ali je jedan fudbaler Sloge sa gol linije izbijo loptu i spasao svoju mrežu. Od prvog minuta drugog poluvremena fudbaleri Proletera nastavljaju sa napadima ka golu gostiju. U 60. minutu jedan duel između Zorana Rakića i Zorana Tintora u šesnaestercu Sloge, sudija Ilija Brdar je okarakterisao kao prekšraj gostujućeg fudbalera i pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Saša Drakulić. Nakon izjednačenja u prvom sledećem napadu domaćin dolazi do vođstva. U 63. minutu drugi gol za Proleter postiže rezervista Nemanja Savić. Do kraja meča gosti su najbolju priliku izjednačenje propustili u 78. minutu kada je nakon dobro izvedenog kornera Srđana Rosića u šesnaestercu domaćina najviše skočio Zoran Tintor i sa nekih 5-6 šutirao glavom tik pored desne stative gola golmana Damira Drinića. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka navijači Proletera su zadovoljni napustili stadion Slana bara.

Uz nadu da će njihovi ljubimci nastaviti sa ovakvim partijama i u prolećnom delu prvenstva. Kako bi na kraju prvenstva zajedno proslavili ulazak u veći rang takmičenja. Što je sigurno želja svih ljubitelja fudbala u Novom Sadu.

Novi Sad – Stadion Slana bara Gledalaca: 300 Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad) Pomoćni: Slavoljub Radovanović (Sremska Mitrovica) i Marko Vasiljev (Novi Sad) Delegat: Zoran Nikolić
Strelci: 0:1 – Pekez u 34, 1:1 – Drakulić u 60 (iz penala), 2:1 – Savić u 63 minutu.
Žuti kartoni: Kiš, Kovačević (Proleter), Tintor B., Tintor Z. (Sloga).

Proleter (NS): Drinić, Bajić, Knežević, Prodanović Ug., Žigić, Balaban, Kiš (57’ Savić), Sekulić (84’ Damjanović), Drakulić, Rakić, Čović (46’ Kovačević).
Sloga (T): Jeličić, Dragoljević, Džogović, Milović, Tintor B., Tintor Z., Spajić, Zamaklar, Pekez, (52’ Buljaić), Bogić, Rosić.

Kikinda 7 : 2 Sloven
Radnički (Š) 1 : 0 Radnički (NP)
Proleter (NS) 2 : 1 Sloga (T)
Senta 4 : 1 Tekstilac Ites
Vršac 2 : 1 Palić