SLV: Proleter (NS) – Bačka (BP) 1:1

Derbi 11. kola Srpske lige Vojvodina odigran u Novom Sadu pred prepunim tribinama stadiona „Slana Bara“ završen je podelom bodova. U jednoj fer i borbenoj utakmici domaćin je od prvog minuta krenuo ofanzivno ka golu Bačke, ali bez pravih i izglednijih prilika za postizanje pogotka u prvih 45 minuta. Dok gosti u prvom delu meča nisu uputili ni jedan udarac ka golu domaćina.
Drugo poluvreme fudbaleri Proletera kreću još otvorenije ka golu Bačke i sve više i više pritiskaju odbranu gostiju. Rezultat takve igre donosi vodjstvo domaćina. U 64. minutu posle dobro izvedenog kornera sa leve strane i nabačene lopte na drugu stativu, najbolje skače napadač domaćih Saša Drakulić i glavom vraća loptu na prvu stativu na kojoj pronalazi Dejana Kiša koji glavom zakucava loptu u mrežu. Posle vodjstva domaćina, gosti iz Bačke Palanke se otvaraju i vrlo brzo uspevaju da izjednače rezultat. U 74. minutu napadač gostiju Dino Šarac prima loptu na nekih dvadesetak metara od gola domaćina, ulazi u šesnaesterac i sa nekih 12-13 metara plasira je pored golmana Damira Drinića u gol. Nakon izjednačenja gostiju igra se rasplamsala. Do kraja utakmice obe ekipe su igrale otvorene. U takvoj igri domaćin je najbolju priliku imao kad je rezervista Ognjen Damjanović u 83. minutu sa nekih 5-6 metara glavom šutirao u golmana gostiju Jelića. Dok su gosti najbolju priliku za osvanje tri boda propustili u 90. minutu kad se napadač Bačke Dino Šarac našao oči u oči sa golmanom Damirom Drinićem i sa nekih 12-13 metara dobro šutirao, ali golman Proletera dobro interveniše i uspeva da sačuva svoju mrežu.

Sloga (T) 2 : 0 Sloven
Radnički (NP) 2 : 1 Tekstilac Ites
Kikinda 3 : 2 Palić
Radnički (Š) 3 : 1 Spartak (D)
Proleter (NS) 1 : 1 Bačka (BP)
Senta 0 : 0 Big Bul
Vršac 2 : 0 Metalac AV
Radnički (S) 0 : 2 Mladost (BJ)