JSL: Vojvodina – Metalac (GM) 1:0

Fudbaleri Vojvodine su u premijernoj utakmici na svom stadionu i pred svojim navijačima u novoj sezoni Jelen Super lige Srbije ostvarili minimalnu, ali zasluženu pobedu protiv ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca.

Od prvog minuta meča gosti daju do znanja Novosađanima da neće tako lako prepustiti bodove domaćinu. Prvu ozbiljniju šansu na utakmici imaju gosti u 9. minutu kad nakon centaršuta Jeremića sa desne strane, napadač Metalca Betolingar sa nekih 5-6 metara glavom šalje loptu pored gola. Tek u 32. minutu Vojvodina stvara prvu ozbiljniju priliku pred golom Melalca kada Vulićević šutira sa nekih 7-8 metara iskosa, ali golman gostiju Živković uspešno interveniše. Novosađani najbolju priliku da na odmor odu sa prednošću propuštaju u 39. minutu kada posle dodavanja Đurovskog u idealnoj prilici se nešao Stjepanović, ali sa nekih 5-6 metara šutira pored gola.

Drugo poluvreme domaći fudbaleri nastavljaju sa napadima i prvu ozbiljniju priliku stvaraju u 53. minutu kada posle jednog centaršuta sa desne strane, sa 5 metara šutira Mrđa, ali golman Živković i stativa spašavaju da lopta ne završi u mreži fudbalera iz Gornjeg Milanovca. U 66. minutu 1:0 za Vojvodinu. Posle jednog upućenog šuta Đurovskog ka golu gostiju, lopta dolazi do Dragana Mrđe koji je glavom menja pravac i uspeva da matira nemoćnog golmana gostiju Živkovića. U 71. minutu napač domaćih Mrđa propušta priliku da poveća vođstvo domaćina. Šutira sa nekih 16-17 metara, ali lopta odlazi tik iznad prečke gola gostiju. Poslednju priliku za Vojvodinu propušta Aleksić kada u 91. minutu šutira sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi pored gola gostiju. Gosti su najbolju priliku za izjedančenje imali u 92. minutu meča kada posle jedne loše intervencije domaće odbrane, lopta dolazi do napadača gostiju Betolingara, koji sa nekih 17-18 metara šutira preko gola golmana Brkića.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na meču, domaća publika je jednim velikim aplauzom pozdravila domaće fudbalere sa nadom da će izabranici trenera Dragoslava Stepanovića i sledećim utakmica nastaviti sa pobedama. Dok gostima iz Gornjeg Milanovca ostaje da svoje prve bodove u Jelen Super ligi Srbije pokušaju da osvoje u sledećoj utakmici kad će kao domaćini ugostiti ekipu Smedereva.

Novi SadStadion: Karađorđe. Gledalaca: 3000. Sudija: Milan Karadžić (Beograd) Pomoćni: Vladanko Panić (Beograd) i Ivan Mrkić (Kosovska Mitrovica). Delegat:Strelci: Radoman Vasović (Kula). 1:0 – Mrđa u 66 minutu. Žuti kartoni: Rakočević, Žunić (Metalac).

Vojvodina: Brkić, Vulićević, Peković, Pleč, Lovrić, Tumbasović, Stojka (85’ Medojević), Đurovski (82’ Aleksić), Tadić (63’ Maksimović), Stjepanović, Mrđa.
Metalac: Živković, Simović, Rakočević, Žunić, Otašević, Gojak, Teodorović, Vasić (73’ Savićević), Jeremić (84’ Mijailović), Obradović (78’ Stošković), Betolingar.

Vojvodina 1 : 0 Metalac (GM)
Smederevo 1 : 0 Napredak
Crvena zvezda 1 : 0 Rad
OFK Beograd 1 : 0 Jagodina
Mladi radnik 1 : 1 Spartak Z.V.
Borac 2 : 0 BSK Borča