Fudbal: Druga pobeda Palilulaca

Fudbaleri kragujevačkog zonaša iz Palilula ušli su u viši rang bez pojačanja i sa timom koji je osvojio titulu prvaka u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca. Jesenja sezona pokazala je da ekipa koju vodi Željko Buzić, prethodno trene Slobode iz Donjih Grbica, nije mogla da se ravnopravno nosi sa gradskim ligašima, koji imaju veći i kvalitetniji izbor igrača.

Podmlađeni tim Arsenala zabeležio samo dve pobede i tri remija i moraće da se pojača (Foto: M. Jovičić)

Posebno se to pokazalo u finišu ove polusezone, kada su Palilulci naređali pet poraza i na kraju ostali na poslednjem mestu na tabeli.

Od 15 odigranih utakmica Arsenal je pobedio dobio samo u dve i tri puta odigrao nerešeno, a 10 utakmica izgubio. Posle dva remija na svom terenu, u susretu sa Omladincem iz Novog Sela (1:1) i Tutinom (2:2), prvu pobedu Palilulci su zabeležili u osmom kolu, kada su savladali komšiju, Slobodu iz Donjih Grbica sa 3:1. Jedini bod na gostovanju osvojili su u Ribnici, kod Kraljeva, u duelu sa Karađorđem (0:0).Najteže poraze Arsenal je doživeo od Poleta u Trbušanima (4:0) i Mokre gore u Zubinom Potoku, na Kosmetu – (5:1).

U zaostaloj utakmici 10. kola Zone “Morava”, zonaš iz Palilula je na svom stadionu zabeležio drugu pobedu u jesenjoj sezoni. savladavši Trepču sa 2:1. Gosti su dobro počeli i imali dve šanse za vođstvo, ali se istakao golman Arsenala Dobrica Filipović i spasao svoju mrežu. Na drugoj strani, Uroš Stević je umesto mreže pogodio prečku. Ipak, u 42. minutu Vojkan Prodanović je obradovao promrzle navijače. Srećko Lazović je osvojio loptu na sredini terena i dubinskom loptom prebacio odbranu, a Prodanović je utrčao i matirao golmana Trepče Vakića.

U drugom poluvremenu vodila se žestoka borba za svaku loptu, jer su bodovi bili neophodni i jednoj i drugoj ekipi, jer se bore za opstanak u Zoni “Morava”. Miloje Otović je izašao pred golmana Trepče, ali nije uspeo da završi akciju. Šansu nije iskoristio ni strelac prvog pogotka Prodanović, jer je njegov udarac izbačen sa gol - crte.

Uroš Stević povećao prednost Arsenala, koju gosti nisu mogli da stignu (Foto: M. Jovičić)U 73. minutu, Arsenal je povećao vođstvo na 2:0. Sa desne strane centrirao je bek Radojević, a posle udarca Otovića i odbijene lopte, Uroš Stević se najbolje snašao pred golom gostiju i loptu ubacio u mrežu.

U finišu utakmice gosti iz Kosovske Mitrovice vršili su pritisak na gol Arsenala u želji da izbegnu poraz. Međutim, uspeli su samo u 85. minutu da smanje rezultat na 2:1. Posle slobodnog udarca Bogojevića, lopta se odbila od živog zida, promenila pravac iprevarila golmana Filipovića.

Posle ove pobede Arsenal je povećao “zimnicu” na devet bodova, ali je ostao na poslednjem mestu sa tri boda zaostatka u odnosu na Slobodu iz Grbica i Dragačevo iz Guče. Jesenji prvak je Šumadija 1903 sa 38 bodova, pet više od Mokre gore.

- Ovaj deo prvenstva odigrali smo sa timom iz prethodne sezone i bez značajnijih pojačanja. Pokazalo se da jeneophodno daovežavimo ekipu. Pokušaćemo u zimskom prelaznom roku da obezbedimo trojicu-četvoricuiskusnijih igrača, koji će sa mladima iz našeg pogona, priključenim prvom timu, nastojati da u prolećnom delu popravimo plasman i zadržimo status zonaša – rekao nam je Željko Buzić, trener Arsenala.

ARSENAL – TREPČA 2:1 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: FK Arsenal, u Palilulama. Gledalaca: 150. Sudija: Slobodan Starčević (Gornji Milanovac). Strelci: Prodanović u 42. i Stević u 73. minutu za Arsenal, Bogojević u 85. minutu za Trepču. Žuti kartoni: Prodanović, Filipović (Arsenal), Milovanović, Božović, Uljarević, Miletović, Vučković, Bogojević (Trepča).

ARSENAL: Filipović, Radojević, Kostić, Lazović, Kuč, Todorov, Stević, Prodanović (Tošović), Otović (Blagojević), Stefanović (Jevremović), Ilić.

TREPČA: Vakić, Bošković, Milovanović, Miletović, Vučković, Lazić, Veselinović (Nikolić), Radojević, Bogojević, Marić, Uljarević.

IGRAČ UTAKMICE: Srećko Lazović (Arsenal).