Ribnicina lekcija za majstoricu sa "crno-belima"

Revanš meč četvrtfinala plej ofa Superlige Srbije u Kraljevu doneo je dobru odbojku. Partizan je dobro počeo, poveli su „crno-beli“ 4-2, ali je Ribnica ubrzo serijom 6-1 preokrenula rezultat,a posle asa Gajovića i vođstva domaćih 13-9, zatražen je tajm aut sa klupe gostiju. Usledila su dva vezana poena Partizana, tek da se oseti uzbuđenje i neizvesnost u ovom susretu. Ipak, Ribnica je odlično igrala u nastavku, siguran servis, odlična odbrana u polju, Petković je fantastično razigrao sve igrače i domaći su vodili 20-13. Do kraja prvog seta nije bilo dileme, lak posao za „musketare“, dva vezana poena Ubiparipa za konačnih 25-17.

Na početku drugog seta „musketari“ su krenuli agresivnije, ali je Partizan imao odgovor preko bivšeg igrača Ribnice Nejtana Delgajdisa koji je serijom dobrih servisa i napada uneo preokret. Ipak, posle as poena Safanova i vođstva domaćih 10-8, reagovao je Bojan Janić. Ubrzo je kraljevački sastav duplirao prednost zahvaljujući sjajnim potezima eks reprezentativca Vlada Petkovića. Ribnica je taj nivo igre zadržala do kraja ovog dela igre i lakše nego se očekivalo stigla do vođstva od 2-0. Safanov je sa par poena u seriji doneo „musketarima“ konačnih 25-19.

U trećem setu velika borba, Partizan je zaigrao na sve ili ništa, Bjelica je blokom doneo „crno-belima“ tri poena prednosti, ali je Ribnica uspela da se vrati u igru. Šansu su dobili Bićanin i Milovanovića,a posle asa Todorovića, Kraljevčani su vodili 17-14 i stigli na prag velikog trijumfa. Usledila je serija gostiju 3-0 i izjednačenje u meču,a sve u režiji Nejića i Bjelice. Posle vođstva Partizana 18-17, usledila je serija Ribnice i vođstvo 21-20 što je donelo i novi tajm aut koji je zatražen sa klupe domaćih. Usledila je serija domaćih 4-0 na servise Branislava Seizovića i zaslužena ubedljiva pobeda 25-20 i konačnih 3-0. Majstorica u zemunskom „Masteru“ daće odgovor na pitanje ko ide u polufinale.

Odlična igra donela pobedu i majstoricu - Vlado Petković i Vladimir Gajović u akciji

RIBNICA – PARTIZAN 3 – 0 (25-17, 25-19, 25-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: V. Stojanac (Ruma), R. Leko (Novi Sad)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 8 (1 bl, 3 gr), Pajić, Todorović 8 (1 as, 4 gr), Safanov 15 (3 bl, 1 as, 5 sg), Bićanin, Ubiparip 14 (2 bl, 3 sg), Gajović 4 (2 bl, 1 as), Milovanović 1, Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković 1 (as) Trener: M. Simojlović

PARTIZAN: Mandić 1, Dopuđ (libero 2), Marinović 3 (1 bl, 5 gr), Lekić 3 (1 as), N. Petrović 1, Huzejrović, Nejić 3 (4 gr), Janković, Stašević (libero 1), Cvetković, D. Petrović, Bjelica 7 (3 bl, 4 sg), Delgajdis 12 (1 as, 6 gr) Trener: B. Janić