Valjevcima kapa dole

Očajno izdanje Sloge u meču sa Metalcem iz Valjeva

Minut ćutanja rodonačelniku moderne jugoslovenske i srpske košarkaške škole, legendarnom treneru i učitelju Borivoju Ceniću bio je uvod u zaostali meč 9. kola između Sloge i Metalca.

Gosti su sjano otvorili meč, brzo poveli 7-0, a domaći su tek u 3. minutu preko Savića postigli prve poene. Valjevci su ubrzo imali i prvu dvocifrenu prednost 12-2, što je bio signal da sa klupe Sloge zatraže prvi tajmaut. Nastavili su gosti u istom ritmu, Slobodan Jovanović je bio nerešiva enigma za domaće koji su evidentno konfuzno i bez koncentracije ušli u ovaj meč. Do kraja prve četvrtine Metalac je zadržao osam poena prednosti 15-23.

Rođeni Kraljevčanin u dresu Metalca Nikola Stefanović je sa dve vezane trojke u 12. minutu doneo Valjevcima kapitalnu prednost 17-31. Usledila je Slogina serija 6-0 preko Samojlovića i Kostića, pa je konačno i Vladimir Đokić morao da zatraži predah. Uzvratio je Metalac sa šest vezanih poena, zadržao prednost i na veliki odmor otišao sa vođstvom 33-40.

Sloga sa očajnim šutem za tri poena 3-13, slabijim skokom od rivala, nije mogla da očekuje bolji rezultat nakon 20 minuta igre. Problem za Slogu je bila i povreda Miroslava Radića koji je sredinom druge četvrtine izašao iz igre i ostatak utakmice posmatrao sa klupe.

Kraljevčani su početkom treće deonice smanjili prednost rivala na šest razlike 39-45, ali je Slobodan Jovanović, uz Nikolu Stefanovića, dalekometnom artiljerijom ponovo Metalcu doneo pristojnih 39-54. Bilo je već tada jasno da su gosti mnogo bliži trijumfu, igrali su nadahnuto, borbeno do krajnjih granica i sve vreme imali vođstvo, uglavnom dvocifreno. Na kraju treće četvrtine Metalac je vodio 50-64, pred Slogom je bila nemoguća misija. U prvoj polovini poslednje četvrtine jedino je Nikola Kostić davao znake života u Sloginoj igri. Serijom njegovih poena domaći su došli do minus osam, ali za više nije bilo snage. Metalac je nadigrao Slogu u svim elementima igre i zasluženo slavio ubedljivu pobedu.

SLOGA – METALAC 65 - 83 (15-23, 18-17, 17-24, 15-19)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Ninković, Ćalić (Beograd) i Marković (Čačak)

SLOGA: Kostić 20, Petrović, Spasojević, Radić, Mirković 7 (11 sk), Šević, Čupković 16, Jeftić 8, Vujović, Tomašević 2, Savić 2, Samojlović 9

METALAC: Bajić 4, Janković, L. Jovanović, Draganović 12, Đokić, S. Jovanović 22 (8 sk), Stefanović 16 ( 7sk), Đuković 6, Radomirović 8 (5 sk), Mehić 5, Teofilović, Sinovec 10