Ekonomac
Kalča

Vranje presliŔalo Ŕampiona

09.10.2020 H.D.Vujanović

ProÅ”logodiÅ”nji Å”ampion nije ni bleda senka ekipe koja je osvojila titulu. Danas su na Novom Beogradu, posle NiÅ”lija, slavili i gosti iz Vranja. Lopta jeste bila viÅ”e u nogama domaćih i uputili su mnogo viÅ”e udaraca na gol, ali se stekao utisak da iako se Vranje branilo, tehničko - taktički su igrali doteranije, Å”to na kraju pokazuje i sam rezultat.Ā

Ā

Gosti su poveli u 3. minutu preko Trajkovića i potom zatvorili sve prilaze svom golu, tako da su Zvezdini igrači pokuÅ”avali da ugroze goste isključivo udarcima sa 10-12 metara, pre svih Perić u 3 navrata, a potom Milosavljević i D.Popović. Kod gostiju je jedino u 2 navrata pripretio Aleksić Å”utevima sa petnaestak metara, oba puta siguran je bio domaći golman.

Zvezda u nastavku dolazi do izjednačenja u 26. minutu auto golom P.Nikolića, ali ekipa iz Vranja u 30. minutu preko Aleksića ponovo dolazi u vođstvo. Ređaju se napadi i Å”anse na obe strane, a D.Popović kod Zvezde i Trajković kod Vranja pogađaju stative.

Trajković u 38. minutu Vranje dovodi u vođstvo od 3:1, a u istom minutu Milosavljević smanjuje i daje Zvezdi bilo kakvu nadu da uzme makar bod. Međutim mreže miruju do kraja i Vranje nosi vredna 3 boda kući. Velike Å”anse kod domaćih nisu iskoristili B.Popović i Milosavljević Å”utevima sa 6 metara, a za goste Aleksić od koga je bio uspeÅ”niji domaći golman. Sve u svemu zaslužena pobeda gostiju, a vladajućem Å”ampionu ostaju samo brige.

CRVENA ZVEZDA - VRANJE 2:3 (0:1)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Mijailović Blagoje i Sarka Marjan. STRELCI: P.Nikolić (a.g.) 26.min i Milosavljević 38.min (C.Zvezda), Trajković 3. i 38.min i Aleksić 30.min (Vranje).
CRVENA ZVEZDA: Radmanović, Perić, D.Popović, Stojčevski, Stanojević - rezerve: Vulić, Savić, Marinković, Bosnić, B.Popović, Kopanja, Milosavljević.
VRANJE: M.Tasić, Janjić, Aleksić, D.Tasić, Trajković - rezerve: M.Nikolić, Krstić, Stojanović, Milosavljević, P.Nikolić, Marjanović, Stojković.