Kadeti Zvezde lako sa Kragujevčanima

Detalj sa utakmice - foto: H.D. Vujanović

Kadetima Zvezde danas je u goste stigao Apolon 4, momci iz veoma cenjene kragujevačke Å”kole fudbala. Samo Å”to je počeo susret, igrao se 5. minut, Milosavić je postigao gol za Zvezdu iz slobodnog udarca sa 22 metra. Domaći su sjajno otvorili meč, u nastavku dominiraju, a NikolaÅ”ević je u 16. minutu oboren u kaznenom prostoru, penal za domaće. Nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal ne treba i da ga izvede, pokazalo se tačnim i ovog puta. Golman gostiju je pročitao udarac i odbranio svoj gol.Ā

Ā

Tempo je potom bio slabijeg intenziteta, nastupio je period igre bez deÅ”avanja. Sve do 32. minuta nije bilo promena, a onda Marić sa dva metra ubacuje loptu u prazan gol gostiju na idealan centarÅ”ut Milosavića. Gosti su jedini put pripretili preko Krstića u zadnjim sekundama prvog poluvremena, njegov Å”ut sa ivice kaznenog prostora je prohujao pored same stative.

Drugi period igre gosti igraju otvorenije, posle desetak minuta u nastavku Biberdžić je izaÅ”ao sam ispred Mladenovića, ali je oklevao sa Å”utem i Å”ansa odlazi u nepovrat. NikolaÅ”ević, na drugoj strani, u 63. minutu lepo Å”utira sa 7-8 metara, golman gostiju je bio dobro postavljen i lako ukrotio udarac.
Kapiten domaćih NikolaÅ”ević se najzad u 70. minutu upisao u strelce, savladavÅ”i golmana gostiju iz neposredne blizine. Dok dlanom o dlan na semaforu je stajao rezultat 4:0, strelac ovog gola za Zvezdu je centarfor Bubanj u 72. minutu. Posle samo 4 minuta i Rakić se upisao u strelce, divno ga je iz kornera pronaÅ”ao NikolaÅ”ević.

NikolaÅ”ević se danas mogao proslaviti, ponovo nije bio dovoljno koncentrisan u 77. minutu kada sa svega par metara ne uspeva da pogodi okvir gola. Odbrana gostiju se raspala, u 82. minutu Miladinović Å”utira neometan sa 10 metara, Mladenović se istakao odbranom.Ā
Domaći su dali pet, a mogli su joÅ” toliko golova i za vikend će biti gosti na Carevoj ćupriji Internacionalu, vrÅ”njacima iz privatne Å”kole fudbala sa Zvezdare, dok Kragujevčani dočekuju Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - APOLON 4 5:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Tubić NjegoÅ” i Jeremić Milan. STRELCI: Milosavić 5, Marić 32, NikolaÅ”ević 70, Bubanj 72. i Rakić 76.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Zorić (Apolon 4).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Marić, Lečić, Vukičević (Graonja), Vidojević (KariÅ”ik), NikolaÅ”ević, Milosavić (Miladinović), Rakić, Radonjić (Å ljivić), Bubanj (Gojkov).
APOLON 4: Mladenović (Savić), Jevtić, Rajević, Lakićević, Ristić, Zorić, Ognjanović (Pantović), Biberdžić, Kostić, Janković (ToÅ”ić), Krstić (Vukmirović).