Poraz Vranjanaca od druge ekipe lige: Dinamo - Kabel 0:2
29.03.2021 vranjenews.rs

Detalj sa meča - foto: Vranje News

Fudbaleri FK Dinamo VranjeĀ poraženi su u ponedeljak na domaćem terenu od novosadskogĀ Kabela sa 0:2Ā (0:0), u utakmici 24. kola Prve lige Srbije. Gosti, koji su na dobrom putu da se plasiraju u Super ligu, bili su prejaki za Vranjance iĀ prekinuli Dinamov nizĀ od tri prvenstvena susreta bez poraza.

Ā

Vranjanci su se nosili sa favorizovanim KabelomĀ do 78. minutaĀ kada jeĀ Slobodan Novaković sa bele tačkeĀ doneo prednost Novosađanima. Minut kasnije Dinamo jeĀ ostao bez jednog fudbaleraĀ zbog crvenog kartona (Davor Nedeljković), Å”to gosti koriste iĀ u nadoknadiĀ vremenaĀ preko Zorana KaraćaĀ stižu do konačne pobede od 0:2.

DinamoĀ nastavlja grčevitu borbuĀ za opstanak nakon Å”to je ponovo pao na Å”esnaestu poziciju na tabeli sa 25 bodova. Iz lige će na kraju ispasti svi timoviĀ ispod desetogĀ mesta. Najbliži tim Dinamu koji je trenutno u bezbednoj zoni,Ā Borac 1926Ā iz Čačka, imaĀ Å”est bodova viÅ”eĀ od Vranjanaca.

Do kraja Prve lige odigraće seĀ joÅ” desetĀ prvenstvenih kola. Naredno iskuÅ”enje za Vranjance jeĀ meč sa JagodinomĀ u gostima narednog vikenda. Jagodinci se takođe bore za opstanak i trenutno suĀ dvanaestiĀ sa 29 bodova. U ovom kolu kao domaćiniĀ nisu uspeli da pobedeĀ Budućnost iz Dobanovaca, ekipu koja zauzima sedmo mesto na tabeli sa 35 osvojenih bodova.

Izvor:Ā vranjenews.rs