Druga uzastopna pobeda Zlatibora
07.11.2020 zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora pobedili su Novi Pazar rezultatom 2:1 na gostovanju u 14. kolu Linglong Superlige Srbije. Drugom uzastopnom pobedom na gostovanjima ekipaĀ Zorana NjeguÅ”aĀ doÅ”la je do 12. boda u sezoni kojom je popravila svoje izglede u borbi za opstanak.

Ā

Dvostruki strelac za Zlatibor bio je napadačĀ Milan ĐokićĀ pogocima u 33. i 56. minutu, a za Novi Pazar je pogodioĀ Abdulaje SiseĀ u 39. minutu. Čajetinski tim sada ima 12 bodova, tri manje od Pazaraca koji se nalazi na granici zone opstanka.

Zlatibor je na početku meča prepustio posed lopte domaćima, a Å”anse čekao iz kontra napada, a u 11. minutu Å”ansu je imaoĀ Äokić. Za taj promaÅ”aj napadač čajetinskog tima se iskupio u 33. minutu kada je odlično realizovana kontra. Iz odbrane je pas u prazan prostor uputioĀ Äakovac, aĀ ÄokićĀ se stuÅ”tio sam kroz protivničku polovinu, Å”toperĀ KurdićĀ nije uspevao da ga sustigne, a lepo je prebacio i golmana za vođstvo 0:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije, Pazar izjednačuje, i to posle kornera kada je najviÅ”i u skoku bio zadnji vezni iz GvinejeĀ SiseĀ i precizno poslao loptu u mrežu. Gosti su imali joÅ” dve Å”anse u finiÅ”u poluvremena posle prekida, ali je ostalo 1:1.

Sigurnost u igri koja se vratila u ekipu Zlatibora na proÅ”lom meču proizvela je dobar početak drugog poluvremena. NapadačĀ Milan ĐokićĀ pokazao je da je ova novembarska subota njegov dan, i u 56. minutu donosi prednost 2:1, a prvi put u sezoni je postigao dva gola na jednom meču. Kako je vreme odmicalo, tako su se pojačavali napadi Novog Pazara, aĀ NjeguÅ”evĀ tim je tražio situaciju da brzo odgovori. Do idealne prilike za Zlatibor je doÅ”lo u 75. minutu i zaista je za čuđenje kakoĀ PočekĀ nije postigao treći gol kada je imao praznu mrežu bez istrčalog golmanaĀ DrobnjakaĀ na 30ak metara udaljenosti. Do kraja meča defanziva gostiju nije popustila i doÅ”li su do treće pobede u ligi.

Posle ovog kola sledi pauza zbog utakmica reprezentacija, a Zlatibor će naredni meč odigrati 21. novembraĀ u Užicu protiv Bačke koja je u ovom kolu poražena kod kuće od Rada.

Novi Pazar ā€“ Zlatibor 1:2 (1:1)

Stadion: Gradski stadion, sudija: Lazar Lukić.

Novi Pazar: Drobnjak, Vujaković, Trtovac, Kurdić, Živić, Sise, Resić, Tomić, Nikčević, Kovačević, Marković.

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović, Anđelković, Stamenković,Ā Miličić,Đakovac, Krstić, Petronijević, Miloradović, Janjić, Đokić.