Sloga odlična u derbiju

Uz podršku navijača Sloge deklasirala Zemun

Značajnu podršku sa tribina imali su košarkaši Sloge u prvom pravom derbiju ove polusezone kraj Ibra. Drugoplasirani Zemunci su došli da odigraju meč bez pritiska i opterećenja, dok je pred domaćima bio imperativ pobede u želji da se domognu pozicija koje vode u KLS. Gosti su počeli bolje, poveli su sa 7-2,a Sloga je preko kapitena Mirkovića uzvratila serijom 8-0. Ipak, Zemunci su istrpeli pritisak domaćina, služio ih je šut za tri poena i ubrzo, posle trojke Pavelića, gosti su imali vođstvo 23-15. Zemun je prvu četvrtinu završio trojkom Alekse Ilića, od table sa zvukom siurene, 20-26.

U drugoj četvrtini velika borba, gosti su trojkama Nedeljkovića stigli do nove prednosti, ali se Sloga brzo vratila u ritam i trojkom Jovanovića stigla do osam prednosti. "Beli" su zahvaljujući veoma raspoloženom kapitenu Urošu Mirkoviću zadržali prednost do odlaska na veliki odmor, 49-41.

U nastavku derbija, Sloga je dodala gas, zaigrali su puleni Saše Pavlovića vrlo agresivno u odbrani i sigurno u napadu, pa je posle poena Čomagića, strateg gostiju zatražio tajm aut, jer su domaći imali velikih 61-48. Nikola Kostić je sa par trojki vodio Slogu i do kapitalnih 16 razlike, ali mladi tim Zemuna je pokazao karakter, nije se predavao i zahvaljujući kapitenu Todoriću i centru Aleksi Iliću ostao je na 12 poena zaostatka pred poslednji period, 75-63.

Mladi Tomašević je na pet minuta pre kraja postigao trojku za Slogino vođstvo 85-65 i to je bio prelomni trenutak derbija. Ubrzo je Mirković pogodio trojku, pa Radić za dva i Sloga je već mogla da slavi ubedljivu, sedmu uzastopnu pobedu. Salvama aplauza i ovacijama nagrađeni su domaći za ubedljiv trijumf u derbiju kola.

SLOGA – ZEMUN FITOFARMACIJA 97 - 71 (20-26, 29-15, 26-22, 22-8)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:500 Sudije: Ilić, Nedeljković (Niš), Milosavljević (Prokuplje)

SLOGA:Kostić 17, Tomić, Đurđević 15, Radić 5, Spasojević, Mirković 25, Šević 3, Vujović, Ćućović 9, Čomagić 14, Tomašević 6, Jovanović 5.

ZEMUN FITOFARMACIJA: Nedeljković 9, Antić 5, Roknić 11, Todorić 7, Drašković 13, Pavelić 2, Gugović, U. Ilić 4, A. Ilić 18, Radulović, Šinik 4, Stiković 1.