Velika Krsna
0 0 pre 4 godine
1 komentara
markopetrov
Vinča prekinula niz nepobedivosti Kaluđerice! Po izuzetno teškom terenu za igru Vinča je došla do minimalne pobede nad Kaluđericom. Tvrda utakmica sa dosta duela i tenzije, pravi derbi. Ostaje žal što nismo uzeli bodove, a još veći što so našom greškom dali protivniku šansu da nas matira. Prvo poluvreme je prošlo u inicijativi ''Atomista'' ali bez prave prilike za gol. Prvu šansu su imali gosti nakon kornera, lopta je sa prve glavom prebačana na drugu stativu ali na sreću domaćina niko od gostiju nije stigao na tu loptu. Pokušali su gosti dva puta iz slobodnih udaraca bez potrebe za intervencijom Vračara. Za domaće je pokušao Palalić iz velike udaljenosti lak plen za golmana Vinče. Pokušao je atraktivno i Pešić pored gola. To bi bilo sve u prvom poluvremenu dosta oskudno sa obe strane. Početak drugog poluvremana je bio preslikan kao u prvom, opet tvrd meč sa puno faulova. Janković baca dug aut Palalić prebacuje loptu na drugu stativu, prazan je gol ali Spasić nije pogodio loptu. Korner za Kaluđericu, usledio je ''fliper'' u gostujućem šesnaestercu ali niko od ''Kaluđera'' nije uspeo da ubaci loptu u gol. Onda je usledio nalet Vinče, prodor po levom boku lopta pred gol domaćina, šut brani sjajno Vračar a Marica otklanja opasnost. Igrao se 59-i minut kad se dogodio trenutak koji je obeležio meč. Duga lopta, Savić je napravio kiks, loše zahvatio loptu glavom lobovao odbranu domaćih, napadač Vinče je dobio sjajnu priliku, usledio je poluvolej i 0:1. Nakon toga Vračar skida zicer napadaču Vinče. Pokušala je Kaluđerica da postigne pogodak ali bezuspešno. U poslednjem trenucima meča Smiljanić je ubacio loptu u kazneni prostor Prošić je loše šutirao glavom. Zahvalnost dugujemo navijačima koji su svojim prisustvom uveličali ovaj derbi i pozvali ih da i dalje dolaze i bodre Kaluđericu. Mrlju na ovaj meč bacio je Opštinski savez koji još uvek nije uručio pehar FK Kaluđerica za osvojeno prvo mesto u prošlogodišnjem prvenstvu. Čestitamo FK Vinča na osvojenim bodovima fer i korektnoj utakmici. Napred Kaluđerica!